EVLİLİK PROGRAMLARI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar Türkiye ve Yurtdışındaki Türkler tarafından en çok izlenen televizyon programları evlilik programları. Türki Cumhuriyetlerine bakın , Azerbeycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Gürcistan, bunların dışında Afganistan, Irak, Libya, Lübnan  ve Avrupa'daki Türkler hepsi bu programları izliyor. Belki Dışişleri'nin dış münasebetlerinden daha fazla işe yarıyor. Asıl gençliğe kötü örnekler yaratan dizilerdir.

 
Halbuki diziler tamamen hayal mahsulü, gençlerin dizi artisti olmak için okullarını bile bırakmalarına sebep olan kontrolsüz şekilde yayın yapan televizyonlar.  Genç artist adaylarına bol paralar verip onların yanlış yollara gitmesine katkı sağlayanlar. Daha kısa süre önce bir evde toplu halde uyuşturucu ile yakalanan dizici gençler ve daha geçen gün Marmariste kiralanan evde uyuşturucu ile yakalanan dizi artisti veya artistleri. 
 
Onlara ses yok ama tüm Türki Cumhuriyetlerinde, Avrupa'da, ülkemiz içinde ve dışında en çok izleyicisi olan evlilik programları için söylemedikleri kalmadı.
 
Bu programların elbette bazı kuralları olmalı, herkes keyfine göre yapmamalı ama RTÜK kuralları koymazsa sonra kimsenin şikayet etmeyede hakkı yok. 
 
Şahsen yurtdışını çok yakından takip eden birisi olarak ciddi olarak yapılan evlilik programları Türkiye için inanılmaz büyük fayda sağlayan propaganda oluyor.  Daha çok kısa süre önce Suudi Arabistan'dan izleyen bir aile evlerinin içinde kızlarının bizim evlilik programındaki kızlar gibi giyinmesine izin verdi. 
 
Birçok Türki Cumhuriyetlerinden bu programa katılan kadınlar ve erkekler var. Eğer bu gibi programları kural koyup takip ederseniz büyük faydaları olduğu kesindir.  Ancak kural koymaz akışına bırakırsanız mutlaka şikayetlerle karşılaşırsınız, bunun da tek sorumlusu RTÜK dür.
 
Kanımca yasaklamak yerine kural koymak hem işin düzenli yürümesini hem de iyi takip edilirse gençliğin ve halkın kurallara uymasına alıştırılması açısından büyük faydası olacaktır. 
 
Bazı diziler gerçekten gençliği kötü yola imrendiren ve oyunculara! uçuk paralar ödeyen ve topluma hiç faydası olmayan oluşumlar. 
Dizilerin gerçek evlilik programları ile kıyaslanması sadece kıskançlıktan olabilir. 
 
Ayrıca yasaklarla hiçbir şeyin çözülmesi mümkün değildir. 
 


İzlenme: 478
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR