ENFLASYON YAKIYOR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar turizmciler herhalde memnundur çünkü bu sene geçen yıldan misli ile fazla Avrupalı zengin turist geliyor. Baktılar TL düştü onların paraları kıymetlendi gelecekler. Şimdiden Almanya'da reservasyonlar akıyor.

Diğer yandan Türkiye'de çalışanlar ve emekliler yanık vaziyetteler. Dolar 4,--TL, Euro 5,--TL ye vurmak üzere. Dar gelirli büyük sıkıntı içinde, petrole o biçim zam geliyor. Meyve, sebze, yiyecek fişek gibi pahalılanmış durumda.

Zavallı emekliler, ay ​ ​ sonunu nasıl getireceklerini kara kara düşünüyorlar...

Bu gibi acıtan enflasyon seçimlerde kendini belli eder.  Hiç tahmin edilemeyen değişim çıkar. Canı yanan, evladını memnun edemeyen maddi sıkıntı içinde olan oyunu umulmadık yere atar.

Neticede büyük sürprizler olabilir.

Enflasyon çok kötüdür, birini indirir, diğerini çıkarır. İyi mi olur, kötü mü bilemeyiz.

Şimdi siyasi partiler bol bol atıp tutuyor, sanki enflasyon umurlarında değil gibi ama bunun neticesi seçimlerde belli olur, şimdi değil.

Pahalılıktan yanan halk oy pusulasını da yakabilir, başka hiç beklenmeyen yere atabilir. Bunu da iyi hesap etmek lazım.

AKP bunun kokusunu mutlaka almış olmalı ki MHP ile koalisyona gitti. Ordan gelebilecek % 5 oya bile ihtiyacı olacakta ondan.

Hiçbir parti veya koalisyonun rahat bir çoğunlukla seçim kazanacağı düşünülemez. Önümüzdeki yıl Genel Seçimler belki de Cumhuriyet tarihinin en başabaş seçimi olacak, bundan şüpheniz olmasın.

Yerel seçimler ise yine 20-30 yıllık koltuğa uhu ile yapışmış ve koltuktan kalkarsa hüngür hüngür ağlayacak Başkanların tekrar seçilmeleri ile son bulacaktır.  Buna sebep, Türk halkının kendi gençliğine bu konularda güveni olmaması.  Sadece askere gidince Mehmetçik diye güveniriz onun dışında ya işsizdir, ya pis işleri yaparlar, ya da dedelerinin ölümünü beklerler...

Belediye Başkanı olmak filan hadlerine mi düşmüş...Baba veya Dede koltuğu bırakmaz ki...


İzlenme: 700
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR