EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar akşam bazı televizyon kanallarında konuşan yüksek rütbeli subayları, Profesörleri, hukukçuları dinliyorum ve şaşırmamak elde değil.  Belki hatırlarsınız bende burada yazmıştım GATA'dan Ordu'lu bir Prof. Dr. Albay'ın Şizofreni'ye yardımcı ilaç bulduğunu ve bunu AB'nin de kabul ettiğini ama Prof. Uzbay'ın milyar dolar olan patenti satmayıp Türkiye'de kalmasını istediğini, sonrada Casusluk davasında tutuklanıp İzmirde Cezaevine konduğunu yazmıştım. Bu Profesörü iyi tanırdım kendisinin ne casusluk, ne siyasetle uzaktan yakından en ufak ilişkisi olmadığını çok iyi biliyorum. Mümkün olsa günde 24 saat fareler üzerinde araştırmalar yapar.  Buna rağmen casusluk davasında  8 ay hapis yatırdılar. Sonra çıktı ve GATA'dan istifa etti, emekli oldu.

Şimdi ordan aldığı maaşın çok çok üstünde alıyor ve başka bir yerde görev yapıyor.

Bu insanları bu şekilde kaybettik.

Neymiş Fettullah Gülen miş. Mehdi veya kim olursa olsun bir İlkokul mezunu Profesörleri, Hukukçuları ve Generalleri nasıl ve hangi sebeple olursa olsun etkileyebiliyorsa demek eğitim sisteminde kökünden yanlışlıklar var demektir. Bunu zaten hep yazdık, söyledik.

Asıl önemli olan derhal ama derhal bu eğitim sistemini baştan aşağı değiştirmek ve çağdaşlaştırmaktır. Generalin, Hukukçunun, Profesörlerin bir İlkokul mezunundan emir almasını önlemektir. Bunların bu kadar düşmüş olmalarını görmek bile büyük zul'dür.  Aksi halde 15 Temmuz benzerleri yaşamamız olağandır.

Artık ülke içinde ve dışında kavga üslubunu bırakıp ayıklama ile uğraşılmadığı sürece bu sefer başka bir yerden delik açılacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en disiplinli  ordusu denilebilir, demek ona bile tesir etmişlerse pes doğrusu. Ancak bütün bunları tek başlarına değil iktidar partisi ile birlikte yaptıklarınıda unutmamak lazım.  Ülkede yarımyamalak dahi muhalefet olmaması bunun en önemli sebeplerinden belki de başta geleni.

Sınav sorularının çalınması ve tüm eğitim sistemi geçen gün teşebbüs edilen darbenin esas çekirdeğidir.

Avrupa Birliğine üye olmak isteyen Nato üyesi bir ülkede eğer herşey gerektiği gibi kontrol altında tutulsaydı bu gibi şeylerin olmaması gerekirdi.

 

Bu işin tartışılacak en ufak bir kısmı dahi yok, eğer bir İlkokul mezunu bu kadar mürekkep yalamış insana hükmediyorsa o mürekkeplerin sahte veya işe yaramaz olduğu kesin ve işe mutlaka  Milli Eğitimi tamamen temizleyerek başlamak şart.

Bunun dışında yapılacak herşey geçici olacaktır.  


İzlenme: 1144
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR