CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI

Sevgili okurlar kısa bir süre için Almanya'dayım ve ilk olarak konuştuğum Alman dostlarıma Cumhurbaşkanlığı sarayını sordum. Aldığım cevapların Türkiye'de yazılıp, konuşulana hiç benzemediğini gördüm ve duydum. 

Konuştuğum Alman dostlarım Almanya'nın Sosyal Demokrat Partisi üyeleri idi. 

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı denildiği zaman aklıma Evren Paşa'nın Çankaya Köşkü için sözleri gelir. "Çankaya köşkünün tapusu yok, hiçbir zaman olmadı. Devletin en üst makamının tapusu olmaz. Cumhurbaşkanın makam aracının da plakası olmaz, bunlar TBMM' nin demirbaşlarıdır."

 

Bir zamanlar birinci Boğaz Köprüsü içinde benzer şeyler yapılmıştı. Şimdi 3.cü Boğaz köprüsü yapılıyor. 

 

Alman Sosyal Demokratlarda hemen hemen aynı şeyi söylediler üstelik bir de "burda olsa idi biz evvelki hükümetleri suçlardık. 

Para vardı yapmayıp kendileri yediler derdik. 

Cumhurbaşkanlığı köşkü Cumhurbaşkanının malı değil, halkın malı onun için giderken götürecek değil.  

Aslında bundan gurur duymanız lazım, geldiğimizde gördük, eski yolları düşünsenize bir de şimdikileri.  

Eskiden gecelik faiz kaç idi, şimdi kaç.  

Asıl devlet yönetemeyenlerin kim olduğunu Türklerin anlamış olması gerekir" 

 

Aldığım cevapların esas ağırlığı böyleydi.  Böyle bir saray yapılması ülkenin zenginliğini gösterir, para eskiden olduğu gibi olmasaydı böyle bir saray yapılabilir miydi?

 

Çok açık ve net yazıyorum şahsen dinimizin Allah ile kul arasında olmasından yanayım, dinin zorla öğretilmesinden yana hiç değilim. AKP'nin din konusunda her yaptığını da desteklemiyorum  İlim ve Fen'den yanayım bu da bir gerçek.  Ama diğer yandan ülkesini seven biri olarak taraf tutmadan gerçekleri görmenin ve paylaşmanın onurlu bir görev olduğuna inanıyorum. 

 

Ancak şunu da üzerinde ağırlıkla durarak yazmalıyım ki AKP'nin sonu gelirse sağlık politikasının yanlışlığından ve kontrolsüzlüğünden gelecektir. Devlet ve sigorta hastanelerinin hali Cumhurbaşkanlığı Sarayındanda önemli olup Avrupa ile kıyaslandığında istisnasız tek kelime ile berbat durumdadır. Hasta ve hasta yakınlarına gösterilen mahkeme duvarı gibi yüzler , hertürlü zorluklar belki hastaları daha da hasta etmektedir. Ülkenin çeşitli hastanelerindeki darp olayları çalan alarm çanları niteliğindedir. 

Aslında AKP liler bu en önemli sosyal yaraya işin başında gösterdikleri önemi bir daha göstermemişlerdir. 

 

AKP yönetimde olduğu 12 yıl içinde ülkeye çok faydalı işler de yapmıştır bu da gerçektir.  Eğer Türkiye'nin dış ve iç borçlarını ileri sürerseniz Almanya'nın, İtalya, İspanya, Portekiz ve birçok Avrupa ülkelerine bakın hepsi Türkiye'den çok daha fazla borçludurlar. 

 

Halkın tavır, göz ve kulak zevkine uyan şahıslardan kurulacak gerçek kuvvetli  bir Muhalefet , muhalefeti sokaklardan ve basından alıp Meclise taşıyarak dengeyi sağlayacak , Türkiye'nin çok daha ileri gitmesine sebep olacaktır.

 


İzlenme: 1630
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR