CHP KURULTAYI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar CHP gibi bir siyasi parti üyelerine şahsen halkı yanlış bilgilendirmeyi yakıştıramıyorum. Kurultay isteyen delege adedi kafi midir, değil midir? Bunda kıvırtacak, kaytaracak hiçbir şey yok.

Ben olsam 500 delege istemiş olsa bir dakika durmam hemen Kurultay yaparım. 500 delegenin Kurultay istemesi yeter de artar bile. Tüzük 624 diyebilir ama benim onurum bu sayıyı beklemez eğer 500 kişi istiyorsa bir dakika beklemem ve bu çirkin söz düellolarına izin vermeden Kurultaya giderdim.

Bu işi uzatmak demek CHP'yi zayıflatmak demektir...

Sayın Kılıçdaroğlu koltukta oturmakta ısrar ederken nelere sebep olduğunu herhalde göremiyor, herhalde etrafını saranlar onun görüş açısını kapatıyor olmalı.

CHP girdiği her seçimi kaybetti, bu durumda gelecek seçimleri de kaybedeceği kesin. O zaman değişimde ne zarar olabilir?

Şimdiye kadar olan yenilgilerden daha fazla ne olabilir?

Muharrem İnce noter kanalı ile ilk kaybedeceği seçimden 45 gün sonra Kurultay garantisi veriyor. O zaman delegeler daha iyi bir Genel Başkan seçebilirler. Koltuğa yapışıp bir 9 seçimde ben kaybedeceğim demiyor ki...

O zaman tehlike, kötülük nerde?

Şimdi oturanların koltuklarından kalkmama mücadelesidir bu.

9 seçim kaybedenlerin bir 9 seçim daha kaybetmelerinin mücadelesidir aslında...

Türkiye'de Anamuhalefet yok gibi...

Anlaşılıyor ki, Sayın Devlet Bahçeli bu durumu gördü ve CHP'den hayır gelmeyeceğini anladığı için esaslı bir dönüş yaparak AKP tarafına geçti.

Başta haksız olduğunu düşünüyordum ama şimdi CHP'de yaşananları, koltuklara yapışanları ve değişime karşı gelenleri gördükçe artık  öyle düşünmüyorum.


İzlenme: 181
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • EN NEŞELİ SOKAK

    23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri