MANŞET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN SEÇİMLERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 2013 YILININ TÜM VATANDAŞLARIMIZA SAĞLIK, MUTLULUK, BARIŞ VE BOL KAZANÇ GETİRMESİNİ DİLERİM.

Sevgili okurlar geçen gün İstanbul'da siyasette önemli görevleri olan genç bir dostumla görüşüyorduk. Konu İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine geldi. Bayağı çalışmalar başladığını ve henüz basına yansımadığı için duyulmadığını anlattı.

Kendisine naçizane anlatmaya çalıştım, tüm demokratik ülkelerde lider önemlidir, halk lideri bilir ve lidere oy verir. Belediye seçimlerinde de yine Başkan adayı önemlidir. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerini kimse tanımaz ama Belediye Başkanı Kadir Topbaşı herkes tanır. Onun için aday olacak liderin durumuna göre seçim neticesi evvelden belli olur. Bu ilk defa olmuyor, tüm Avrupa ve Amerika'da tektük istisnalar hariç aynı.

Hissettiğime göre CHP Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstermek için bir hamle yapmış ama bir kısım her işe maydonoz olanlar karşı çıkıyormuş. Kulislerde bunun tartışmaları sürüyor. CHP'nin büyük eksikliğidir bu parti içinde. Demokrasi kisvesi altında herşeye muhalefet etmek.

Mustafa Sarıgül'ü beğenmiyorsun, o zaman daha iyisini bul koy, onuda bulamıyorsun. Sırf Sarıgül aday olmasın diye muhalefet etmek. Diğer yandan, şahsi düşünceme göre Deniz Baykal'ın yaptığı herşey yanlıştı. Lider olarak her girdiği seçimi kaybetti sonrada halka başarılı olduk eskisinden fazla oy aldık gibi, uyutucu sözler söyledi. Hani, ''yenildik ama daha az gol yedik'' der gibi.

Çok iyi anımsıyorum Marmaris hatta Muğla bile Belediyeye ANAP'ı seçmişti, yıllarla ANAP'lı Belediye Başkanları yönetti. Sayın Demirel'in söylemiş olduğu gibi demokrasilerde çareler tükenmez. Ama herşey lidere göre değişir.

Sayın Başbakanı alın, bakalım AKP seçimde kaç oy alır. 


İzlenme: 939
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR