BU ADAM HAPSEDİLMEMELİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar ben şahsen batı medeniyeti kurallarına uzun yıllar görev yaptığım için çok alışığım bu nedenle aynı insanın kendi malı dahi olsa aynı koltukta çok uzun süre oturmasını uygun bulmam. Tanrı bile insanları ölümsüz yapmamıştır. Alttan gelen gençlerin mutlaka ihtiyarlamadan dümene geçirilmesi bir ülkenin ilerlemesi için şart. Tecrübe bir yere kadar geçerli ondan sonra asla geçerli değil üstelik zamanımız tamamen teknoloji ve iletişim çağı tecrübe biraz geride kaldı yetişemedi.

Almanların çok eskilerden gelen bir Atasözü vardır, ''Dünyada yeri doldurulamayacak insan yoktur'' derler.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım içinde görevi gençlere bırakması gerektiğini hep yazdım ve söyledim. 62 yaşına gelmiş, 15 yıldan fazla aynı koltukta oturursan diktatör olursun onun için başka koltuk bulsun ve otursun diye düşündüm. Diğer yandan Fenerbahçe için yaptıkları ise gerçekten unutulamaz. Evvelsi gün Fenerbahçe'nin şampiyonluk maçında stadyumun 51.000 kadın ve çocukla doldurulması ve sokaklarda da bir o kadar ''cezalı'' erkeklerin beklemesi, televizyonlarının başında milyonlarca insanın maç izlemesi tamamen Aziz Yıldırım'ın emeği ve başarısıdır.

Kanunlar bir toplumun mantığı olduğuna göre, Türk gençliğine ve sporuna bu derece hizmet eden birisinin şikeye teşebbüs etti diye 1 yıl hapis yatıp ondan sonra tekrar 2 yıl hapis yatması bu halkın tasvip edeceği birşey olduğunu tahmin etmiyorum.

Aziz Yıldırıma başka türlü daha insani bir ceza verilebilirdi, koltuğundan uzaklaştırılabilirdi ama hapis cezası ilerde benzer kişilerin hizmet etmelerini önleyecek ve caydıracaktır.

Aziz Yıldırım Alex olayında büyük hata yaptı, diğer yandan Sayın Başbakan Alex ve ailesini makamına çağırıp ayrılırken hediyeler vererek hiçbir Başbakanın bir futbolcuya yapmadığı şekilde gönlünü aldı.  Hiç şüphem yok ki Aziz Yıldırım da bu konuda dersini almış olmalı.

Gençliğe hizmet eden, spor için büyük toplumları harekete geçirerek örnek olan bir kişiyi hapse atmak yerine eğer illaki bir ceza verilecekse başka türlü cezalarla bu sorun çözülebilirdi.

Anne ve babasını öldürüp evinin bahçesine gömen, karısını hergün dövüp öldüren, gençliği zehire alıştıran onca, belki yüzlerce  insan varken , toplumları harekete geçirip Türk gençliğinin spor yapması için çalışan insanların en ufak bir teşebbüs suçu dahi görüldüğünde canilerden ayrılmaması vicdanları yaralar diye düşünüyorum.

 

Milyonlarca insanın temennileri Anayasa Mahkemesinin insani ve örnek bir karar vermesinden yana olduğunu düşünüyorum.


İzlenme: 918
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR