Bölge Turizme Hazır Mı?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar gerçekten, samimi olarak elinizi vicdanınıza koyup bu soruyu sorarsanız cevabı ''hayır'' çıkacaktır. Dalaman havaalanından başlayın, hiçbir şey hazır değil. Hem geliş, hem gidiş Polis kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluşuyor.  Havaş otobüslerinin ne zaman kalkacağını yabancı turist bilmiyor, internetten kaldırılmış. Taksilere kalıyor Dalaman havaalanı.

 Dalaman'dan Marmaris'e doğru gelirken hala yeni başlayan yol çalışmaları var. Bütün kış yapılmayan yollar şimdi turizm sezonunda yapılıyor ve geçişler tek yoldan veriliyor.

 Marmaris'te bugünden itibaren okulların kapanması ve yazlıkçıların gelmesi ile trafik hiçte eskisi gibi değil, her geçen gün daha zorlaşıyor. Bir taraftan motosiklet ve bisikletler, sağdan geçişler hastanelerde doktorlara hafta sonu tatili bile vermiyor.

Şehir içi park yeri bulmak paralı olmasına rağmen hayli zor ve itiş kakış. Bu sefer vatandaş yolu bulmuş, 5 dakika diyor ve 2.ci sıra park yapmışlar.  Çoğu yerde park 2 sıraya çıkmış, başka duracak yer yok.

 Deniz kenarları dolmuş, giren çıkan belli değil, satıcı, satmayıcı, gözcü, banyocu hepsi sahilde. Yazın para kazanıp bütün kış geçinmek isteyenler Marmaris'e geliyor.  Marmaris kış siestasına hazırlanıyor.

 Çarşıda ve sahilde tekne bağlama şeridinde hiç değişiklik yok, lokantalar yine satıcılar yerleştirmişler gelen, geçen turiste lafla takılıyorlar ve içeri çekmeye uğraşıyorlar. 20 sene evvel ne ise, şimdi de aynı, değişen hiçbir şey yok.

 Şehiriçi trafiğinde taksiler ambulans gibi önüne geleni solluyor ve trafik kurallarını umursamıyor, onları gören bazı gençlerde onlara uymaya çalışıyor.

 Eskiden birkaç kadeh rakı içip, '' ne olacak bu Marmaris'in hali'' derken şimdi içkilere yapılan inanılmaz zamlar nedeni ile onu bile diyemeyen vatandaş çok.

 


İzlenme: 860
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR