BİRLİK VE BERABERLİK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar bir ülke'de en önemli güç birlik ve beraberliktir zaten batı medeniyetinin Ortadoğuya en büyük üstünlüğü budur. Herhalde daha yeni yeni öğrenmeye başlıyoruz.

Biz ne yaptık?

Birbirimizle her tarafta didiştik, kavga ettik...

Birçok gazetenin köşelerinde insanlar bunu yazdı ama kimsenin umurunda bile olmadı.

Birlik ve beraberlik nasıl olur hiç düşündünüzmü? Sokakta insanların birbirine sarılması ve öpüşmesi mi gerekir? Elbette hayır.

Yoksa bir Emniyet görevlisinin kahramanca şehit olması mı gerekiyordu?

Hiç uzağa gitmeyin şu trafiğe bakın, birlik ve beraberlik görüyor musunuz? Hastanelere, devlet dairelerine bakın birlik ve beraberlik görüyor musunuz? İlaç için tek bir güleryüz görüyor musunuz?

Birde çağdaş ülkelerdeki yerlere gidin, özel hasta olarakta değil, sigortalı olarak, işte o zaman birlik ve beraberliğin farkını göreceksiniz.

Bunların hepsini biliyoruz da acaba çaresini de biliyor muyuz?

Çaresi tamamen devletin elindedir.

Devlet isterse trafiği de, hastane ve benzer tüm kuruluşlarda da güleryüz, dakik hizmet yani birlik ve beraberliği en üst seviyeye çıkarabilir. Ancak bu lafla olmaz icraatla olur.

Lafla hiçbir şey olmaz, hele cahil kafalar hiç değişmez bugüne kadar olduğu gibi. Tam tersine devlet isterse lafla insanları düşmanda yapar..

İnsanların birbirlerine sevgi ve saygısı lüks değil ihtiyaçtır, birlik ve beraberlik için en önemli cephanedir.

Türkiye bunu başarırsa ne terör kalır, ne de batının üstünlüğü. Vizelerde kalkar, zenginlikte başlar ancak bunu gerçekleştirmek için en büyük görev hükumete, devlete düşmektedir.

Devlet halkı her yerde birlik ve beraberliğe zorlamalıdır ve bunu lafla değil icraatla yapmalıdır ve yaptırmalıdır.  Eğer doğru yapabilirse kısa zamanda Türkiye dünyada kendisinden gururla bahsettirir.

Tabii bunun tersi de mümkün. Bu da çok konuşmak ve az icraatla olur. Konuşmak hiçbir şeyi çözmez bazen çok daha zorlaştırır, icaat ise herşeyi er veya geç çözer. 


İzlenme: 633
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR