Beşiktaş

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelsi gün Kasımpaşa-Beşiktaş lig maçını izledik. Şahsen fanatik olmayan bir Fenerbahçe sempatim vardır ama bu maçı izlerken haksızlıkları görünce gönülden Beşiktaşlı gibi izledim. Son 60 yıldır Kasımpaşa hiçbir zaman eski İstanbul ve sonradan Süper ligde 2.ci olmadı, şimdi nasıl oldu bu iş? Kasımpaşa'nın eti ne, budu ne?  Abrakadabra olması lazım, bu iş para işi, bu para nerden geldi? Birinci sorun bu, menbaı neresi?

 İkinci sorun adam tribünden atlıyor ve Beşiktaşlı futbolcuya tekme atıyor, sonra Beşiktaşlı arkadaşları adama tekme atıyor, dünyanın her çağdaş ülkesinde insanlar böyle yapar. Ben orda futbolcuyum benim arkadaşıma tribünden gelip tekme atarsa bende ona atarım, bu benim en tabii hakkımdır, durup alkış mı tutacağım?  Eğer beğenmiyorsanız o zaman emniyet veya güvenlik görevlileri insanların atlayıp gelip futbol ile ekmeğini kazananlara vurmalarına mani olacak. Adam Beşiktaşlı imiş, bence Arsenalli de olabilir hiç önemli değil.

Diğer yandan Kasımpaşalı futbolcu ikinci topu eline almış oyuna bakıyor ve Beşiktaşlı gol pozisyonuna girince elindeki topu oyun topuna atıyor. Bunun cezası kırmızı kart ve penaltıdır, konuşup tartışılması bile futbol cehaletini gösterir.  Ama Türkiyede tam tersi oluyor hakemin imkanı olsa nerde ise aferin diyecek. Bu rezalete artık dur demek lazım, komik oluyoruz dünyaya.

Zaten ulusal gazetelerde futbol eleştirmenlerine bakınız, hayatlarında profesyonel futbol hiç oynamamış bir çok insan profesyonel futbolu eleştiriyor. Tıp okumamış insanın doktorluk yaptığı gibi.

Türkiye Futbol Federasyonu mutlaka reforme edilmeli, tüzükler, teammüller ve yapılan birçok saçmalıklar yeniden elden geçmelidir. Seyircisiz oynama diye ayırımcılık yaparak kadın ve çocukların maçlara girişlerine müsaade edip, engelli ve yaşlıları dışarda tutmak akıllı bir kafanın yapacağı iş olmayıp suç sayılabilecek kadar açık bir ayırımcılıktır.   Daha fazla zarar vermeden birçok yanlış uygulamalar zamana ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarılmalıdır.

Sahaya girip futbolcuya tekme atan kişi veya kişiler belki de ilerde tekrar girip bu sefer de "arkamdan ittiler yoksa girmeyecektim" diyebilir.

Ayıptır, günahtır bu kadar da olmaz bre...İzlenme: 1088
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR