Amerika Birleşik Devletleri

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar Suriye konusuna gelince akla ilk gelen isim Amerika. Başkan Obama evvela biraz bekledi ve sonunda müdahale etme kararı verdi. Daha doğrusu kendi değilde  kurmayları ile birlikte verdiler.

Suriye ise tehdit ediyor Türkiye, İsrail ve Ürdünü yakarız diyorlar. Yapar mı ben şüpheliyim neden mi?

Amerikan Devletini çok iyi bilirim tam 40 sene onlarla dünyanın çeşitli ülkelerinde çalıştım. Amerika Başkanı kendi kafasından hiçbir karar vermez, veremez. Bunu bir defa John F. Kennedy yapmıştı adamı yok ettiler. Yok edenide yok ettiler ve kapandı gitti.

Amerika bütün dünyaya bir gösteri yapacak, kimyevi silah kullananları cezalandıracak ve dünyayı buna inandıracak. Sonra ne olur? Bunu da Amerikan ve Israil istihbarat teşkilatları araştırmış ve ne olacağını Obama'ya bildirmişlerdir, hiç şüpheniz olmasın.

Tabii en güzeli Almanların söylediği gibi diplomatik yolla çözüm bulmak, o da olmazsa dış güçlerle değil iç güçlerle bir rejim değişikliği yapılması. Dış güçlerin Suriye'yi bombalaması içerde yapılacak askeri bir darbeden çok daha kötüdür.

Bu bombalama işi 90 gün sürecek ve bitecek. Suriye Ordusunun stratejik ve lojistik hedefleri yok edilecek. Amerika'nın elindeki teknik imkanlar dünyada hiçbir ülkede yok, hayal bile edemezler. Askeri google bile bana göre 4.cü hatta 5.ci sınıf kalır. Suriyede yazı tura atsalar Amerikadan  yazı mı, tura mı gördüklerine hiç şüphem yok. Zaten bombalarken göreceksiniz televizyonlardan, izleyeceksiniz.

Bütün bunlar olup bitecek ve Suriye'nin bir kesimi Türkiye'ye düşman olacak ve bu düşmanlık rejim değiştiğinde biterse bence değişebilir, birde rejim değişmez ve Esed başta kalırsa o zaman çok zor bir dönem bekliyor Türkiye'yi.

Komşuları ile düşman olmak kadar kötü bir durum olamaz.


İzlenme: 1089
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR