Adaylar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

 

Sevgili okurlar çağdaş medeniyetlerde hem Belediye Başkan adayları, hemde Eyalet Parlamento seçimlerinde adaylar  seçim propagandası adı altında seçilirlerse halka yanlız yapacakları işleri değil, en önemlisi başlayacakları ve bitirecekleri tarihleride verirler. Orada aday ne isterse söylesin önemli değildir, önemli olan yazılı olarak verilecek yapılacak işlerin başlama ve bitirilme tarihleridir. Bunlar ayrıca gazetelerde yazılır ve halkın elinde bulunur.

Mümkün olduğunca tüm seçmenlere duyurulur ve o zaman aday güven elde eder. Batı medeniyetinde sistem budur.

Bu şekilde açık ve net tarihlerini belirten Başkan adayı herzaman bir adım öne geçer. Sevgili okurlar ben bunu 40 yıldır yaşadığım için sizlerle paylaşıyorum, işkembeden atmıyorum.

Türk halkı elbet birgün televizyon dizilerinden kurtulup modern dünyada neler olduğunu duyacak veya görecektir. Bir vatandaş için 1.ci önemli olan Belediyelerin yapacağı çalışmaların ve tarihlerinin nasıl olacağını öğrenmekse 2.cisi Belediyelerde ve Belediyelere bağlı yerlerde vatandaşa muamele tarzıdır.

Birçok Avrupa ülkesinde sadece Belediyelerdeki memurların halka muamelesi yüzünden zaman zaman seçimlerde Belediye Başkanları ve Meclis üyeleri değişmiştir. Belediye Başkanının en önemli görevlerinin başında gelen çalışan personelini halkla nazik şekilde konuşmalarını temin etmektir.

Belediyeler  hizmet kurumlarıdır, seçildikten sonra tüm İlçeyi kucaklayacak, siyasi ayırım yapmayacak ve tüm personeli ile halkına iyi niyetle  hizmet verecektir. Maalesef Türk televizyon ve yazılı basını halka medeniyetten bilgiler vermiyor, sonra halk cahil diye kızıyor ve kınıyoruz halbuki bu halkın kabahati değil. İbrahim Tatlıses'in söylediği gibi ''Urfa'da Oxford mu vardı da okumadım'' lafının gerçekliğidir.

Avrupa ve Amerika'da sayısı hayli fazla olan görsel ve yazılı basın devamlı medeniyet haberleri verir. Bizde ise tam tersi kim kimi vurmuş veya öldürmüş haberleri veriliyor. Ya da bazı doktorlar topluma ne yiyip içmelerini sağlık veriyor.

Akşam ana haber bültenine bakın, kaç kişinin nasıl öldüğünü her akşam göreceksiniz.

Basının görevi her akşam halka bunu göstermek olmamalıdır, tam tersine dünyada uygulanan ve kendi ülkemizde de uygulanması herkese faydası dokunacak şeyleri tanıtmak olmalıdır.


İzlenme: 903
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR