Zengin Türkiye

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar hep gazete ve televizyonlarda, hatta sokaklarda zamlarla ilgili hükumeti eleştiriyoruz. Petrole, elektriğe, doğalgaza ve herşeye devlet zam yapıyor diyoruz. 3 yıl evvelki fiyatlarla bugünkü fiyatları karşılaştırıp ne kadar büyük artışlar olduğunu ispat etmeye çalışıyoruz.

 

                Çok güzel de biz ne yapıyoruz? Biz kendimiz kafadan zam yapmıyor muyuz?  Bakın otellere...Bayramdan evvel 1 ise Bayramda nerede ise 5 misli fiyat. Uçaklara bakın, bayramdan evvel 1 ise Bayramda 5 misli. Bu zamlarıda devlet koymuyor, fırsatçılar koyuyor.  Bayram fırsatı ama ses çıkaran, şikayet eden yok...

                Bir Alman araştırma bürosu geçen gün beni aradı ve Bayramdan 4-5 gün evvel Ege bölgesinde deniz kenarı otelleri arayıp yer olup olmadığını sormamı istedi ve telefon faturamı ödeyeceklerini bildirdi.  Bende oturdum ve açtım telefonu, nasıl olsa bedava.  İnanın bana tahminen bugüne kadar 700-800 oteli aradım ve tek bir tanesinde bile yer yok. Fiyatlar tavan yapmış vaziyette.

 Bilhassa Bayramda bu otellerin belki yarısı bile turistle dolu değil, büyük çoğunluğu yerli turist. Fiyatlara bakıyorum nerede ise Amerika tatil kenti otel fiyatlarına yakın.

               Nasıl oluyor bu iş?

               Halk kazık yemeği seviyor mu? Yoksa çok zengin de belli etmiyor mu? Hangisi? 

               Bu kadar az maaş aldığını iddia eden bir halk, asgari ücretin inanılmaz düşük olduğu bir ülke ve turistik kıyılarında Bayram'da 700-800 otelde hiç yer yok.

               Tekneler dolu fiyatlar ne TL, ne de Dolar hepsi Euro, oteller tam dolu, ramazan olmasa lokanta ve meyhanelerde yer bulmak imkansızlaşacak belki onlarda hesapları Euro olarak getirecek, şimdi olmasa bile yakında... O zaman bu işte bir iş olsa gerek. Bir yandan şikayet ediliyor, diğer yandan Türkiye'de halk oluk gibi para harcıyor!

 Üstelik Bayram'da fırsat bu fırsattır diyerek fiyatlar nerede ise en az üçe katlamış durumda, buna rağmen para akıyor.

               Türkiye neymiş te biz bilmiyormuşuz, helal olsun....


İzlenme: 1352
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR