YÜZDE DÖRT‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Alman Turizm Bakanligi resmi olarak acikladi. Kruvaziyer turizmi bugun icin dunya turizminin %4 teskil ediyor. Öyle bir hizla ilerleme yapiyorki gelecek yil %100 artisla %8 hatta daha fazlasi olabilecek.

Büyük gemiler heryerde acele ile yapilip denize indiriliyor. Almanlarin AIDA filosu kisa zamanda 10 gemiye yükseldi ve yapimlar devam ediyor. Yeni gemilerde 2000 yolcu ve 1000 personel yatagi var.

Görünüste Mavi Yolculukla Bodrumlularin baslattigi turizm batililarin büyük kruvaziyer turizmi ile Otelcilige buyuk darbe vuracak. Bundan hic süpheniz olmasin.

Limanlar nerede ise birbirleri ile yarisiyor bu gemileri agirlayabilmek icin. Kanarya adalarinda gemilerin yanasacak yeri kalmamis hepsi dolu, biri kalkiyor digeri acikta bekliyor yanasmak icin. Karada yüzlerce otobüs turistleri gezdirmek icin siraya dizilmis bekliyor. Inanilmaz büyük para dönüyor.

Diger yandan dünya saglik örgütü bu gemilerin denizler icin fevkalade saglikli oldugunu, en ufak bir kirlenmenin söz konusu olmadigini acikladi. Gemilerdeki teknoloji tek bir damla kirliligin denize sizmasina imkan vermiyor.

Bazi geziler Temmuz, Agustis, Eylul gibi aylar dolmus yer yok. Almanlar sadece Almanca konusan ülkelerde bilet satiyor veya internetten satuyor acentelere bilet satma yetkisi vermiyor Almanya disinda. Digerleri turizm acenteleri kanali ile bilet satiyorlar.

 

Gelecegin turizminin Kruvaziyerlerde olduguna Avrupa inanmis durumda.


İzlenme: 926
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR