YUNANİSTAN'DA HERŞEY DAHİL‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar şu anda Yunanistan'da herşey dahil oteller yaz sezonuna nerede ise % 100 reserve edilmiş durumda. Hiç olmadığı gibi Ruslar ve Almanlar Yunanistanı seçtiler. Yunanlılar ne yapacaklarını şaşımış durumdalar zira bu sene herşeyde rekor var.

 

Diğer yandan Avrupa'nın en büyük turizm kurumu TUI'nin bildirdiğine göre Avrupalı sadece herşey dahil istiyor . Gittiği ülkede boyuna para ile birşeyler satın almak istemiyor. Üstelik birde sokaklarda tanımadıkları satıcıların lafla sarkıntılık yapmalarını istemiyorlar.

Bunu bizim polis, belediye, vilayet, bakanlık hepsi bilir ama nedense mani olamaz. Bırakın turizmi kışın ortasında bile sokaktan geçenlere laf atıp dükkanlara çekmeye uğraşanlar dolu.

Turist bunu istemiyor, biz yazıyoruz onlar söylüyor ama bizim ülkenin sorumlu ve görevlileri anlamıyor çünkü durduramıyorlar, tamamen aciz kalıyorlar. Bu nedenle kaybımız tahminlerin çok üstünde.

 

Bu sene Türkiyeye gelecek turist bayağı az ama geldiklari zaman karşılaştıkları bu lokanta ve kuyumcu kapılarında bekleyip geçen turistlere laf atanları ben olsam Vilayet dışına çıkarıp bir daha sokmaz ayrıca çalıştıran işyerinede bayağı ağır para cezaları koyardım.

 

Turist gelmek istiyor ama biz o insanları kaçırıp gelmelerine mani oluyoruz.

 

Küçücük Marmaris'te eğer dükkanların önünde bekleyip turistlere laf atanları Belediye ve Devlet önleyemiyorsa bu onların ayıbıdır.

Bunun yüzünden gelmeyen ne kadar çok turist olduğunu tahmin dahi edemiyorlar demektir.

 

Herşey dahil turizm ise turistin kazıklanmasına mani olan ve evvelden herşeyi bilerek gelmesini sağlayan bir sistem. Bence de çok normal. Bende Avrupaya gittiğimde herzaman herşey dahil olan servisi seçerim.


İzlenme: 700
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR