Yunanistan Turizmi

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar kısa bir süreden beri Yunanistandayım. Ülkenin turizm ileri gelenleri bu yıl şu ana kadar Yunanistan turizminin tarihindeki en yüksek oranı %17 geçtiğini ve bunun bir rekor olduğunu ifade ettiler.

 Hedeflerinin 2016 yılında %25 üzerine çıkmayı istediklerini ve bunun için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını söylediler. Turizm bölgelerindeki restaurantların çok daha iyi kontrol edilmesi için çalışmalar ve toplantılar yapıyorlar. Bilhassa Türkiye'de turistlerin şikayetleri arasında restaurantlarda Avrupa standartlarının çok üstünde fiyat istenildiği haberi almışlar. Bunu dikkate alarak Yunanistanda özel bazı çalışmalar yapıyorlar ve restaurantların fiyatlarını çok sıkı şekilde kontrol edecekler.

Hiçbir restauranta göz açtırmayacağız, turiste fahiş fiyat verenleri pişman edeceğiz dediler.

 Gerçekten şimdiden kontroller netice vermiş. Lokantalarda fiyatlar inanılmaz makul, herhalde bizim Marmaris sahil lokantalarından 1/3 daha ucuz rahatlıkla diyebilirim, ayrıca fevkalade az yağcılık ve laf ebeliği var.

 Havaalanlarını hem geliş, hem gidiş olarak tam kadro çalışıyorlar, kuyruk beklemeyi tamamen kaldıracaklarını söylüyorlar. Turistin en sıkıldığı ve istemediği şeylerin başında gelen Polis kuyruklarında uzun sıralar oluşmasınıda ek kadrolarla tamamen bitireceklermiş.

 Anlattıkları turistin damarından girecek önemli şeyler, uzun yollardan gelen genç, ihtiyar, çocuk turistlerin havaalanlarında kuyruklarda bekletilmeleri veya yemek için gittikleri bir lokantada fahiş fiyatlar ödemeleri onların bir daha ülkeye gelmelerine mani olan en büyük sebeplerin başında geliyor.  Bu sorunu mutlaka en kısa zamanda çözeceğiz diyorlar yetkili ağızlar.

 Darısı bizim başımıza diyorum.


İzlenme: 922
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR