YUH KİME?‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dünyanın başka bir tarafında geçen gün İstanbul'da oynanan Türkiye-Yunanistan Milli Futbol maçı öncesi Paris'te öldürülen insanlar için yapılan saygı duruşunda ıslık ve yuhlanması haberini utanarak okuyor ve izliyorum.

Burdan çıkarılan tek ve somut mana futbol seyircisinin bir kısmının körcahil ve eğitimsiz olduğudur.

Bu eylem bir kulüp maçında olsa o kulüp büyük ceza alırdı, şimdi kim ceza alacak? Bence tek suçlu var, eğitim sistemi. Anlaşılıyor ki öğretmenler İlkokullarda çocuklara saygı duruşunu öğretmiyor.

Bu dünyanın her tarafında öğretilir. Cenaze arabasının bile trafikte önceliği vardır, önünüzden geçerken şapkanız varsa çıkartın mutlaka derdi hocalarınız.

Paris'te birçok günahsız insan ölmüş ve onlar için saygı duruşu yapılıyor ve tribünler ıslıklıyor ve yuhluyor. Ne olursa olsun, onlar bizimkiler için aynısını yapmasalar bile bunun cevabı ıslık ve yuhalamak mı olmalıdır? Kendimizi bu şekildemi kabul ettireceğiz?

Yunan Başbakanı Türk Başbakanı ile birlikte maç izliyor sonra dönüp siyasetçileri suçluyoruz, bu futbol seyircisinin hiç mi suçu yok?

Ben olsam bir daha İstanbul ve Konya'da asla Milli maç oynatmam.  Bu ne spor etiğine uyar, ne de insanlık.

Aynı akşam Londra Wembley Stadında İngiltere - Fransa iki ezeli düşman ülke maçından önce, sadece Fransa Milli Marşını İngilizler hepbir ağızdan söylerken, belkide çağdaş dünyanın tüyleri diken diken oluyordu.

Bir özel futbol maçında Türkiyenin onuru bütün dünyada en ağır şekilde ayaklar altına alınmıştır.

Artık gerçekten sözün bittiği yerdeyiz.


İzlenme: 790
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR