Yüce Atatürk Yazısı

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçenlerde Fethiyespor Futbol takımı Fenerbahçe ile oynadıkları kupa maçına çıkarken formalarının üzerine harfli ti-şortlar giyerek ve dizilerek stadyumda ''Yüce Atatürk'' yazısını gösterdiler.  Ben şahsen bütün bu tartışmalardan evvel maçı izlerken dikkatle baktım ve ''ne kadar güzel'' dedim.

 Bu ülkeyi kuran Atatürk'ün isminin bir yerde onurla taşınması elbette aklı başında olan her Türk vatandaşını memnun eder.  Adamlar Mao'nun, Stalin'in veya Obama'nın ismini taşımıyor, bu ülkeyi düşman istilasından kurtarıp gençliğe emanet etmiş bir büyük kurucu Cumhurbaşkanının ismini taşıyor.

 Diğer yandan gelelim Futbol Federasyonuna. Asıl disiplin kuruluna verilmesi gereken Futbol Federasyonu, başarısızlıktan dolayı disipline verilmeli. 11 milyonluk Yunanistan dünya kupasına gidiyor, 76 milyonluk Türkiye gidemiyor bu Federasyonun başarısı mıdır? Başarısızsa o zaman para almayacaklar veya hesap verecekler.  Bu kadar paranın sirkülasyonunda  76 milyonluk bir ülkenin Futbol Federasyonu'nun başarısız olma lüksü yoktur.

 

Ayrıca Federasyon açıklamalıdır, futbolcular ve Kulüpler neleri yapabilirler, neleri yapamazlar. Herşeyden önce kadınlar ve çocuklara maç izletip seyircisiz oynattık diyerek gülünç olmamalıdır. O zaman 65 yaş üstü ihtiyarların ve engellilerin ne günahı var, onlar neden kadın ve çocuklarla birlikte izleyemiyor. Saçma sapan zamana hiç uymayan bir ceza. Bu da saygıyı azaltıyor hiç şüphesiz. 

 

Türk vatandaşları olarak nasıl maçtan önce İstiklal marşı okunuyorsa Atatürkü yüceltecek hiçbir şeye yasak olamaz, olmamalıdır.

 

Şimdi hükumet buna el koyarak Federasyonu korumadan gereğini yapmalıdır.


İzlenme: 907
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR