MANŞET

YOL TAMİRATLARI ve ANTALYA‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bu sefer görüyoruz Marmaris ve civarında bazı yol tamiratlarına şimdiden başlandı. Son 20 senedir görülmeyen ve yaşanmamış bir olay. Hep beklenir Nisan ayında Avrupa'da Paskalya tatiline yakın başlanırdı. Turist inşaat ve yol tamiratları olan yerlere gelmez, Avrupa'da bununla ilgili kanunlar vardır. Acenteler aksi takdirde tazminat öderler.

 

                 Ama maalesef her defasında tamirat o tarihlere rast getirildi.

 

                 Birçok Avrupalı uçak şirketleri Mayıs sonuna kadar Dalamana sefer koymuyor. Hem tamiratlar var, hemde oteller kapalı. Otellerde bekliyorlar ve Mayıs ayında tamiratlarını bitiriyorlar. Alışılmış.

 

                 Bugün Antalya'ya bir göz atacak olursanız oradaki ileriyi gören işadamlarının otelleri hemen hemen tamamen dolu. Yaptıkları futbol sahaları Avrupalı ve Rus spor ekipleri tarafından paylaşılamıyor.

Duyduğuma göre sadece Almanya'dan 22 tane federal 1.ci ve 2.ci lig kulüpleri kamp yapmak için Antalya'dalar.  Bunun manası tektir ve Para'dır. Antalyalı işadamlarının Otellerine para akıyor.

 

                 Sevgili okurlar Türkiye standardlarına göre çok büyük paralar alan Alman 1.ci ve 2.ci lig futbol takımlarının kaldığı otele bıraktığı paralarda o otellerin dolu olduğu zamanlardan belkide daha fazla.

 

                 Antalya ile Marmaris arasında nasıl bir iklim farkı var? Havadan en fazla 100 klm. mesafe var. Bugün bu mesafe hiç denecek kadar azdır.  O zaman aynı şey Marmaris'te veya civarında yapılamaz mı, yer mi yok? Yapılır, herşey var ama yapacak kimse yok.

 

                 Alman veya Rus ortak alarak yapmak isteyende yok, kimse uğraşmak istemiyor. Bu Marmaris'te turizm gelirinin fevkalade fazla olduğunu gösteriyor. Olmasaydı uğraşıp spor tesisleri yapanlar hiç şüphesiz çok olurdu.

 

                 Yahudilerden öğrenmişiz hep ağlarlar, paramız yok, işler iyi değil diye. Marmaris'te aynısını yapıyor.

 

                  Antalya'nın Türk Turizmine katkısı görüldüğü gibi her bakımdan diğerlerinden çok daha fazla.   


İzlenme: 910
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR