Yine Alman Yangını

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


rn

Sevgili okurlar Almanya'da bir Türk ailesi evinde yanıyor. Dikkat ederseniz Almanya'da ailece ölen Türkler hep yangında ölüyor nedense... Başka türlü ölmüyor.

rn

 

rn

                Yangında ölünce sebep kolay, sobadan, mangaldan, elektrik kontağından...

rn

 

rn

                Biz ne yapıyoruz?  Şimdi diyelimki bu iş Suriye'de olsa idi ne olurdu şöyle bir düşünün. Ortalığı kasıp kavurmuştuk, ne konuşmalar, ne tehditler belkide gemi bile yollardık... Almanya'ya karşı süt dökmüş kedi gibiyiz.  Yalan mı?

rn

 

rn

                Düşünün, ne duydunuz bu ölümler hakkında bizimkilerden? Cevap: Polisin raporunu bekliyoruz. Ne olacak Polisin raporu gelince, ne yapacaksın? Kınayacağız. O zaman şimdiden kına, neden bekliyorsun Polisin raporunu. Ölen öldü zaten.

rn

                 Galatasaraylı futbolcular kollarına siyah band takacaklar, UEFA onaylamış. Hiç yoktan iyidir.

rn

 

rn

                Sevgili okurlar zaten sorun burada, yıllarca Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki Türk asıllı insanları Avrupalıların kucağına terketmişiz. Şimdiki hükumet hadi bir derece ilgileniyor , bundan evvelkiler ise oralı bile değildiler. Ceplerindeki parayı nasıl alırız derdi ile meşgul oldular.

rn

 

rn

                Bir Türk ailesi Almanya'da evlerinde yangında ölmüş, kimin umurunda Almanların mı? Bu kadar kuralcı ve disiplinli Almanya eski ve kontak yapacak elektriği olan evlerde oturulmasına nasıl izin verdi?  Bugün Almanya'da nerede ise tuvalete girseniz kuralı var, uymazsanız cezası var o zaman bu ailenin oturduğu evde nasıl kural yoktuda elektrik kontağından ev yandı?

rn

Bu yanan evlerde son 30 yıldır neden bir Alman ölmedide hep Türkler ölüyor?

rn

 

rn

                Burda yazmaya gerek yok durum ortada, sahipsiz kalmış ve Avrupalıların kucağına oturtturulmuş Türkler. Bizimde her fırsatta nasıl cebindeki parayı alırız hesapları yaptığımız, ev veya daire, hisse senedi satmaya uğraştığımız, gurbette kan kusarak para kazananların paralarını almak için çeşitli cambazlıklar yaptığımız toplum.

rn

 

rn

                Kimin umurunda Türkler Almanya'da yanmış ve ölmüş... 7 adet müşteri eksildi, yaşasın yenileri. Zaten anlaşılmıyormu?


İzlenme: 1004
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR