YILMAZ ÖZDİL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar internetten bazen Yılmaz Özdil yazılarını okurum ve zaman zaman fevkalade dokunduran yazılar yazdığını da görürüm.  Geçenlerde bir yazısı vardı ve başlığı aklımda kaldığı kadar ''Chp’yi geri almadan, Türkiye’yi geri almak mümkün değildir'' diye birkaç defa altını çizerek yazmştı. Bende bu düşünceyi kendisinden daha evvel burada yazmıştım. Konuştuğum hemen herkes aynı düşüncedeler.

Türkiye'de nedense çok salgın bir hastalık var. Birisi bir lider koltuğuna oturdu mu bir türlü kalkamıyor. Etrafındaki yalakalar kalkmasını istemiyor çünkü yeni gelecek kişi kendi adamlarını getirecek ve bunlar ortada kalacaklar. Bu yanlız siyasette değil, hemen her branşta. Özel sektörde bile bu bulaşıcı hastalık var. Baba koltuktan kalkıp işi kendi yetiştirdiği çocuklarına emanet edemiyor , etse bile aklı orda kalıyor. O zaman kendi çocuklarına güveni olmadığını ve iyi aile eğitimi vermediğini kendisi kabul etmiş oluyor.

Özel sektör elbette halkı fazla ilgilendirmiyor ama siyaset doğrudan ilgilendiriyor. Bir süre evvel Deniz Baykal'da kendi isteği ile gitmemiş, kasetler çıkartılıp zorla istifasına sebep olunmuştu. Diğer Muhalefet Partisinde Genel Başkan nerede ise ömür boyu seçilmiş.

Asıl yeni Anayasa yapılacaksa bence en önemli maddelerden birisi hiç kimsenin aynı makamda 10 yıldan fazla oturmaması olmalıdır. Amerika Cumhurbaşkanları en fazla 8 yıl koltukta oturabilirler ondan sonra adaylıklarını koyamazlar. Türkiye gibi nüfusunun büyük çoğunluğu genç nüfus olan bir ülkede koltuklar bu kadar uzun süreli işgal edilmemeli.

Her fırsatta yazdım CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçtaroğlu fevkalade dürüst, iyi bir kişi ama bu atmosferde AKP ye karşı seçim kazanacak durumda değil. 14 senedir her girdiği seçimi AKP kazandı o zaman bir 14 sene daha mı denemek isterler? Deniz Baykal'da kazanamadı, Kılıçtaroğlu'da, Bahçeli'de. Sadece 7 Haziran'da birleşselerdi kazanmışlardı ama Bahçeli istemedi.

Bu durum Yılmaz Özdil'in yazısının doğruluğunu kanıtlıyor. 14 sene seçim kazanmayan partiler ve liderler eğer ülkelerini ve partilerini seviyorlarsa mutlak surette koltuklarını gençlere bırakmalıdırlar.

Bu kadro ile Muhalefet partilerinin seçim kazanmaları veya olası bir Referandum'da öne çıkmaları ihtimalı sıfırdır.

Sayın Yılmaz Özdil'in yazdığı CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri almak mümkün değildir sözü gerçekleri yansıtıyor.


İzlenme: 1164
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR