YEŞİL MARMARİSİ TEBRİK EDERİM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Yeşil Marmaris olsun veya başka Türk firmaları olsun bunlar hepsi bizlerin firmaları ve herzaman onların daha iyi olması bizleri gururlandırır ve onurlandırır. Geçen Bayram'da bazı yabancı arkadaşlarla Rodosa gitmiş ve Yeşil Marmaris'in Katamaranlarına binmiştik. Daha yanaşmasına çok varken bile herkes ayağa fırlamış ve kapılarda sıralar oluşturulmuştu.  Sanki eski İstanbul'un belediye otobüsleri gibi çok çirkin bir durum izlenmişti.

Bunu da bendeniz gazetedeki köşemde eleştiri olarak yazmıştım.

 Evvelsi gün tekrar Rodosa geçtik ve döndük. Bu sefer tam bir Avrupalı gibi çalışanlardan biri mikrofonu aldı ve gemi yanaşmadan kimsenin ayağa kalkmamasını istedi ve bunu Kaptan emri olarak anons etti. Hiç kimse kalkmadı ayağa ve gemi yanaştıktan sonra kalktılar ve çıktılar.

 

Her yerde belli bir düzen ve disiplin o işi insanlara doğru ve güzel gösterir. Tam bir Avrupa medeniyeti içinde Türk gemimizde çalışıyor olduğunu görmekten en fazla bizler memnun oluruz.

 

Nasıl eleştiri yapıyorsak güzel şeyleri de burada yazmak ve halkımızla paylaşmak bir görev olmalıdır.

 

Yeşil Marmaris şirketi hem kalkışlarda, hem yanaşıp inişlerde belli bir düzen ve disiplini tatbik ederek Türkiye'nin Marmaris İlçesinde bile gemilerin başı boş olmadığını tüm dünya halkına göstermektedir.

Bir kurumda disiplin olduğunu görecek olan halkta diğer her bakımdan daha dikkatli olacaktır.

 

Sıraya girmek ve diğer bir insanın önüne geçmeyip saygı duymak bir medeniyettir ancak maalesef bazı insanlar böyle bir medeniyete alışkın değildirler veya alışmak istemezler. Bunu insanlar kendi aralarında halletmek isterlerse sorun çıkabilir, kavgalara dönüşebilir ancak Gemi personeli tarafından bir kural olarak ilan edilirse ve gözardı edilmeden kalkanlar yerine oturtulursa bir gün gelecek kimse kendi kafasına göre ayağa fırlayıp gemi yanaşmadan sıra yapmayacaktır.

 

Bundan dolayı ve her türlü milliyetten halka Türkiye'de disiplin ve kurallar olduğunu bildiren Yeşil Marmaris Şirketi ve sorumlularına teşekkürü borç bilirim.


İzlenme: 521
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR