YEREL SEÇİMLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar yerel seçimler yaklaştıkça bazı şeyler halka görünmeye başlıyor. Ana muhalefet partisinin içinde bitmeyen kavgalar ve çekişmeler. Eskiden bunlar dedikodu şeklinde olurdu çünkü basın bugünkü gibi değildi. Ama şimdi halk anında herşeyden haberdar oluyor.

Diğer yandan baktığınızda halk gerçekten kafayı çalıştırıp kendine ve ülkeye faydalı olana oyunu veriyor mu, yoksa propagandalara kanıyor mu derseniz artık hiçbir şey eskisi gibi değil.  Yavaşta olsa halk ayırmaya başlıyor. Birkaç seçim sonra Avrupa seviyesine mutlak çıkacağız.

Mitingler, toplanmalar, beyin yıkamalar bitecek kimse gitmeyecek.

O zaman eminim demokrasi çok daha iyi işleyecek.

 

Sık sık değişim olacak ve bu da Milletin hayrına olacak. Darbeler, ihtilaller kendiliğinden tamamen bitecek.

Değişim yeniliktir, yenilik medeniyettir, tutuculuk ise gericiliktir. Tutuculukla ilerlemek çok yavaş olur ve geri kalmak için en önemli ilaçtır.  Bakınız Almanya'nın 1945 den beri en refah içinde olduğu son 15 yılının Başbakanı Merkel yerel seçimlerde Partisinin kaybettiği %3 oy'dan sonra hem Parti Başkanlığından, hem de siyasetten çekileceğini resmen açıklıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı daha evvelki gün "3 dönem Belediye Başkanlığı yapanların tamamını dinlendireceğiz" diyor. Yani değişimi, medeniyeti işaret ediyor. Anamuhalefet ise dedeleri Belediye Başkan adayı olarak açıklıyor.

Bu kadar zamandır AKP'nin her seçimi kazanmasının sebebini başka yerde sakın aramayalım.

Aynı koltuğa 70-80 yaşında yeniden aday olanlarla değişimde, demokraside, medeniyette olmaz, olamaz. Bütün seçimleri kaybedenlerin koltuğa yapışmaları ile de demokrasi olmaz, sadece yenilgi ve kaos olur. Seçim kaybedenin çekilmediği ve yerini gençlere açmadığı sürece bu ülke bir adım ileri gidemez, zaten herşey ortada ve açıkça görünüyor.

Seçmen bunu öğrendiği ve inandığı zaman Türkiye çok büyük bir hendeği aşmış olacak.  


İzlenme: 596
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR