YENİ DATÇA YOLU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

​Sevgili okurlar  ucuz olsun diye yolları bu şekilde yaparsanız aynı İngilizlerin Atasözüne benzer, ''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' derler. Bizde de yollar sadece gösteriş için yapılıyor ve birkaç yıl içinde çöküyor veya bozuluyor.

Yeni Datça yolu da aynı şekilde birkaç yıl gitti şimdi hertarafı delik deşik ve çökmüş. Ağır vasıtaların geçtiği bu yolların aslında bir defa yapılması lazım sonra paralar nereye gidiyor, neden tasarruf edilmiyor, enflasyondan bıktık diye yakınıyoruz.

Masraf az olsun dersek her 3-5 senede bir yolu tekrar yaparız ve aslına bakarsanız sonunda çok daha pahalıya gelir.

 

Muğla Belediyesi Büyükşehir adı altında Minibüsler çıkarttılar ortalarda boş dolaşıyor ve kalabalık etmekten başka işe yaramıyor. Dalaman Havaalanına otobüs kaldırıyorlar daha bugün bir arkadaşımı geçirmeye gittim yarım saat evvelden otobüsün ön koltukları çanta ve ceket konularak birileri kendine reserve etmiş. Şoförde orada bakınıyor ve bu Belediyenin otobüsü koltuk reservasyonu yok diyemiyor çünkü onunda umurunda değil.

 

Herzaman yazdım bazı Belediyelerin Büyükşehirlere bağlanması iyi oldu ama Marmaris, Muğla, Fethiye gibi büyük ve turistik yerlerin Muğla gibi öğrenci ağırlıklı bir şehrin Belediyesine bağlanması hiç iyi olmadı. Bugün Üniversite olmasa Muğla en fazla İlçe olabilirdi.  Muğla'nın Büyükşehir olması ve milyonlarla turistin geldiği bölgeye hakim olması bence mantığa göre çok yanlış.

Hangi siyasi parti olması beni ilgilendirmiyor ben insanlara hizmet ve turistik yerlerin batılı yönetilmesi için yazıyorum.

 

Sokaklarda Muğla Belediyesi otobüsleri sanki yarış yapıyor, diğer yandan Marmaris'in minibüsleri de var. Havaş ile Muttaş da aynı...

 

Bir tane olsun doğrudürüst olsun, şehrin sokaklarında rekabet olmaması lazım. Marmarisin turizme açılalı nerede ise 30 yıldan fazla oluyor. Şimdiye kadar herşeyin düzgün ve saat gibi işlemesi lazımken biz daha hala gereksiz icatlarla uğraşıyoruz.

 

Yeni Datça yolu büyük bir tamirat ve bakım bekliyor, daha başka yollarda var aynı şekilde bakım gerektiren. Bunları kim yapacak?

 

Muğla mı, Marmaris mi? Yoksa bekleyip tam yaz hazırlıkları koşturmacası başlayıncamı yapılacak?

 

Yakında yerel seçimler var o zaman yine söz yağmuru başlar...


İzlenme: 387
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR