UZUN ÖMÜR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ''uzun ömür'' diyince gözümün önüne Federal Almanya Sosyal Bakanlıkta çalışan bir Alman dostumun sözleri geliyor. Bildiğiniz gibi Almanlar istatistiklerle çalışan bir ülke ve yönetim, hergün kaç kişi doğmuş ve ölmüş kayıt altında. Şikayetleri genç nüfusun azalması ve yaşlı nüfusun çoğalması. Bu nasıl olur demeyin, bakımevleri dolu ve çoğunda 100 yaş üstünde insanlar var.

Almanya sosyal bir devlet yani yaşlı insanları eğer kendileri istemiyorsa çocuklarına baktırmıyor, devlet kendi bakıyor bunun içinde her çalışanın maaşından çok cüzi bir miktar bakım sigortası adı altında devlet kesiyor. İnsanlar yaşlanıp çocukları bakmak istemeyince bu bakım evlerine alınıyor, hem sigorta ödüyor, hem de çocuklarının maaşlarından devlet kanun yolu ile para kesiyor.

Bu bakım evleri inanılmaz çoğunlukta köylere dahi yayılmış,  tüm personel ilaçlarını verebilecek eğitime sahipler ayrıca doktor var orada kalanlara en iyi şekilde bakılıyor. Aralarında felçli, sakat, Alzheimer olanlarda var tabii ama hepsine süper şekilde bakılıyor.

Büyük devlet deyince birazda böyle oluyor, emeklilerini sokaklara atmıyor onlara ölünceye kadar en iyi şekilde bakıyor.

Sosyal devlet çeşitli ilaçların piyasaya çıkması, buluşlar ve kocakarı ilaçlarının modasının geçmesi ile insan ömrünün uzadığına inanıyorlar. İlerde emekli maaşlarını bile nasıl ödeyecekleri hakkında sorun yapıyorlar. Çocuk pahalı olduğu için herkes çocuk yapmak istemiyor, onun yerine gezmek ve dünyayı görmek istiyor dolayısı ile genç nüfus hızlı bir şekilde azalıyor.

Diğer yandan müslümanlar ise devamlı çocuk yapıyor, hiçbir mesuliyet duygusu ve geleceğe bakmadan inanılmaz çoğunlukta çocuk yapıyorlar, bu da Avrupa ve Amerikalıları düşündürüyor.  Bakıldığında müslüman ülkelerde genç nüfus yaşlı nüfustan çok daha fazla ama çağdaş medeniyetlerde ise bunun tam tersi.

Sorulduğunda, ilerde müslüman nüfus dünyaya hakim olabilir dendiğinde ise bunun imkansız olduğunu, kendilerinin çok daha akıllı ve zeki olduklarını ifade ediyorlar ve zamanımızda güç insan sayısı ile değil, teknoloji ile onun da mucidi bizleriz diyorlar ve 7,5 milyonluk İsrailin 300 milyonluk Arapların ortasında ki durumunu gösteriyorlar.

Haksızlar mı acaba?


İzlenme: 973
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR