Uyum Yasaları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar, Avrupa Biriği Uyum Yasa Paketleri çok evveden olmak üzere zaman zaman yayınlandı. Baktığınız zaman bunların büyük bölümü uygulanmıyor ve bunu tüm Avrupa biliyor, bu zamanda saklayacak durumda yok.

 Genelde Türk halkı hayli ilgisiz, umurunda değil,önemli olan cebine giren paranın fazlalığı. O zaman Avrupa Birliğine girmek istemiyoruz diyerek tüm dünyaya ilan edip kendi işimize bakmak en doğrusu.

Bu şekilde yüzmilyonlarca Avrupalıyı kendimize güldürüyor ve onların hakkımızda düşüncelerini etkiliyoruz. Ya uyum yasalarına aynen uy, ya da susma açıkla ben bu birliğe üye olup bu yasaları tatbik etmeyeceğim de.  Her ikisinide yapmayınca ülkemize bakış çok değişiyor.

 Avrupa Birliğine üye olmanın vereceği bir garanti mevcut ama bu garantiyi istemeyebiliriz, bunu saklamayıp istiyor gibi görünmek hiç doğru olmuyor. İstiyorsak o zaman uyum yasalarına aynen uyacağız.

 Uyum yasaları demokrasinin çekirdeğinin yasalarıdır, bunları tatbik etmekle ülkede demokrasi tam manası ile oturur aksi takdirde oturması imkansız.

 Hem darbelere kızıyoruz, hem de uyum yasalarını uygulamıyoruz.  Gülünç olan bu...

 Uyum yasaları denince onun bunun nutuk atarken söyledikleri değil, yazılı olanlardır ve bu yazılı olanlara aynen uymaktır.  Bunu yapmıyoruz ve yapmadığımızı da dünyada nerede ise bilmeyen kalmadı.  Bütün buna rağmen Avrupa Birliği üyeliğimiz için çaba sarfediyoruz, vizelerin kaldırılmasını ve çifte vatandaşlık hakkını istiyoruz.

 Ben şahsen Avrupalı düşünce mantığını bildiğim için bunların hiçbirini mümkün görmüyorum, herşeyden evvel demokratik uyum yasalarının tam manası ile eksiksiz tatbikinden sonra birçok şey mümkün olabilir.

 21.ci yüzyılda dünyanın canlı olarak herşeyi anında izlediği bir devirde kimseye birşey yutturmanın mümkün olmadığını çok iyi anlamamız ve anlatılması lazım...


İzlenme: 1014
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR