Ülkeyi Terketmek

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


  Ülkeyi terketmek sözcüğünü birçok politikacıdan duyuyoruz son günlerde. PKK ülkeyi terkedecek.  Nasıl olacak bu iş? Yani adamlar silahını alacak ve gümrük kapısından çıkıp gidecek. Giderken el sallayacak mı?

       Nereye gidecek?  Avrupa'ya mı? Avrupa alır mı?

       Bu sorular gerçekten esaslı sorular ve esaslı yanıt bekliyor.  Avrupa bence elinde silahlı kişilere vize vermez, o zaman nasıl gidecek kaçak mı? Suriye'ye, Irak'a belki ama orada nasıl karın doyuracaklar?

       Hepsinden daha önemli olan gitse bile gelmeyeceklerini nasıl garanti ediyoruz? Bugün süper teknoloji Amerika Birleşik Devletleri Meksika sınırını kontrol altında tutamıyor, ne gerekiyorsa yaptı ama başarılı olamadı. Biz nasıl yapacağız?

       Uzağa gitmeyin burası bulunduğumuz yer ülkenin en revaçta yerlerinden biri Marmaris ve hergün bilhassa yaz aylarında giren ve çıkan dolu, biz sadece belli olanları biliyoruz ya belli olmayanlar? Bir sürü yabancı tekneleri ile girip çıkıyor,

kimseye haber bile vermiyor.

      Çetibeli'nde durup arabaları çevirmekle bu iş olur diyorsak büyük yanılgı içindeyiz. Bugün Türkiye'ye girip çıkmak belkide Point Centere girip çıkmaktan çok daha kolay.  Daha geçen gün aranan adam geldi ve Amerikan Büyükelçiliğinde canlı bombayı patlattı.

         Nasıl geldi ?  

         Teröristleri yurtdışına çıkarmakla bu iş bitecek deniyorsa geri gelmeyeceklerinin inanılması güç değil imkansız.


İzlenme: 780
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR