Uçak Modu

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçen gün THY ile İstanbul'dan Dalamana uçuyorum. Uçak dolu sadece bir kaç boş koltuk var. Uçak kalktı, aradan yaklaşık 35-40 dakika geçti yani yarı yolu geçtik. Diğer yanda oturan 65-70 yaşlarında biri yanında oturan oldukça genç 30-35 yaşlarındaki yolcuya bağırıyor. Ağza alınmayacak küfürler ediyor.

                 Herkesin dikkati o yöne yöneldi. Genç kişinin elinde cep telefonu ve oyun oynuyor, diğeride uçakta telefonu kapat diye bağırıyor.

 

                İşte burda eğitim, kültür, tecrübe ne varsa gözleri yaşarmıştır. Hostes geldi ve çok haklı olarak ''sizler burada yolcusunuz, uygunsuz birşey görürseniz bunu siz değil biz durdururuz onun için önce bize haber verin'' dedi. Sonra baktı genç adam hemen telefonu uzattı. Hostes kadın göz ucu ile baktı ve ''devam edin'' diyerek geri verdi.

 

                Bu sefer yaşlı adama dönerek ''beyfendi telefon uçak modundadır ve hiçbir sakıncası yoktur'' dedi.

 

                Adam ağzının içinde mırıldandı ve sustu. Yüzü kızardımı bilmiyorum ama görmedim, kızardığına inanmıyorum.

 

                Hangi zamandayız? Yeni çıkan tüm cep telefonlarında, Ipad ve benzer cihazlarında uçakta kullanılmak için ''Uçak Modu'' var. Uçuşlarda kalkış ve inişler dışında bunları kullanmak dünyanın tüm hava yollarında serbest. Ama beyfendi başka şeyleri kovalıyor tramvayı kaçırmış, haberi yok. Sonra çıkar şeyden çıkar gibi, nasihatler döktürmeye başlar.

                Ya da bilmediği, öğrenmek için vakit dahi harcamadığı şey için uçakta küfür eder.

 

                 Hep dünden bahseder, yarınlardan bahsedemez...

 

                Sevgili okular zaman değişti, hala çok hızlı değişiyor. Birçok insan başka şeylere takılmış teknolojiyi takip bile edemiyor.


İzlenme: 1079
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR