TÜRKLERİN DAYANIŞMASI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar evvelsi akşam televizyonda Prof. Dr. Faruk Şen ile yapılan bir mülakatı izledim, inanın tüylerim diken diken oldu, utandım yerin dibine geçtim. Faruk Şen Almanya'da uzun yıllar Profesörlük ünvanı kazanmış ve oradaki Türklerin Vakıflarından birinin başkanı.

 

                En anlamlı söylediği şey ''Türkiye baştan sona sınıfta kaldı'' sözcüğü oldu.

 

             Nazi katliamının gelini şu günlerde Almanya'da mahkemeye çıkartıldı. Katil kadın sanki alay eder gibi. Önce bizim Türkler müracaatta geç kaldıkları için mahkemeye alınmayacaklarından dolayı Alman Anayasa Mahkemesine müracaat ediyor ve karar aldırıp katılma izni alıyor. Zira ortada birçok Türk var Naziler tarafından öldürülen.

Mahkemeye Nazilerle birlikte bizden birkaç Milletvekili ve basın mensubuda üzerleri aranarak alınıyor.  Nazi gelinin avukatları Mahkemeye itiraz ediyor Hakimi reddediyor şimdi bir üst mahkeme 15 gün içinde karar verecek.

 

                Prof. Dr. Faruk Şen bundan birkaç yıl evvel Antalya'da bir İngiliz kızına tecavüz ettiği iddia edilen Marko isimli Almanı anlattı. 130 Alman gazeteci Antalya'ya çıkarma yapıyor, Alman Devleti, Büyükelçi hepsi bastırıyor ve Marco tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalıyor.  Ertesi sabah Almanlar uçakla alıp kendisini Almanya'ya götürüyor.Almanya kesintisiz durumu takip ediyor ve Alman oldukları için gurur duyuyorlar.  Sonra Almanya'da bu çocuğa bizim mahkemeler ile cezaevleri aleyhine kitap yazdırıp film çevirttiriyorlar.

 

                Birçok Türkü Almanya'da öldüren bu Naziler için biz ne yapıyoruz? 1 Mayıs diye yeri göğü oynatan yerli ve ulusal basın bile suskun. İktidar ve Muhalefet suskun. Bunlar yetmez Almanya'dan daha fazla cenaze gelsin diye mi bekliyoruz?

 

                Suriye kendi halkını , bunlar bizim insanımızı öldürüyor, gıkımız çıkmıyor.  İnsaf bre....


İzlenme: 819
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR