Türkler Toprağı Sever

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde İngiliz bir yazar ünlü bir gazetede köşe yazısı yazmıştı ve başlığı ''Türkler Toprağı Sever'' idi, merak ettim okudum.

 

 

Yazar çeşitli defalar Türkiye'de tatil yapmış, hatta Marmaris'te de bulunmuş. Tanıdığı ve konuştuğu Türklerle ilgili kendinde bir inanç uyanmış. Türkler birbirlerini hiç sevmezler, sadece ülke topraklarını severler diyor. Vatan toprağı mukaddes ancak bir arkadaşı veya akrabası asla mukaddes değil. Toprak kadar onları sevmiyor. Halbuki batı medeniyeti bugün tam tersini düşünüyor. Önce birbirini seveceksin ki topraklarından verim alasın diye yazmış.

 

Gerçek payı yok demek mümkün değil. Türk insanı sadece Atatürk zamanında ülke toprakları elden gittiği zaman birleşmiş ve toprakları geri almış. Atatürk'ün halkı birleştirmesininde bunda büyük rolü olduğu muhakkak. O zamandan beri hep kavga ile geçiyor ömürler. Darbeler, muhtıralar, sürtüşmeler ve mahkemeler tavanlara kadar dosya dolu.  Bu mahkemelerin yavaş çalıştığından mı oluyor, yoksa halkın birbiri ile çekişmesinden mi? Bence ikincisi çok daha muhtemel.

 

İngiliz yazarın yazmış olduğu bazı gerçekler var, Türk halkı genelde birbiri ile geçinemiyor, bu nedenle tarih boyu Orta Asyadan devamlı batıya göç etmiş. Bugün bile batıda yerleşik en az 5 milyon Türk var. Dünyada Yahudilerden sonra kendi ülkesi dışında yaşayan en büyük topluluk Türkler.   Yahudilerin kendi ülkeleri yoktu ve dağılmışlardı ama Türklerin vardı ve buna rağmen oldukça büyük bir sayı dışarda yaşıyor.

 

Yazar alaylı bir şekilde şu AB vizesini  kaldırsınlar bakın İstanbul trafiği nasıl boşalır... diye yazmış.


İzlenme: 1404
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR