TÜRKLER LİDERE OY VERİR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkler lidere oy verir  Milletvekili adayı kim olmuş, olmamış hiç ilgilenmez.  Önünden Milletvekili geçse tanımaz.  Sayın Cumhurbaşkanı bunu çok iyi anlamış ve AKP ye sahip çıkıyor yoksa Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun seçimi kazanması beklenemez.

Bugün sadece Başkanlar seçimi yapılsın hiç farklı netice çıkmaz.

 Sayın Cumhurbaşkanı AKP den uzaklaşıp tam tarafsız olsa seçim kazanmaları nerede ise imkansızdır.

 Her siyasi parti başkanlarına göre oy alıyor. HDP nin  6 milyon oylarıda Selahattin Demirtaş içindir.

 Anlaşılan 4 lider çekişiyor. Yoksa Milletvekilleri için kendi akraba ve arkadaşlarından başka oy veren yok. Eskiden merhum Adnan Menderes "ben şeyi aday yapsam kazanır" demişti. Daha o zaman Türk halkının lidere oy verdiğini görmüştü.

Bugüne kadar Tayyip Erdoğana oy verdi Türkiye, Tayyip bey AKP ye  sahip çıkmaz ve tarafsız kalırsa birinci parti olması çok çok zordur. Diğer yandan yemin etmesine rağmen taraf tutmasının bence tek sebebi bu.

 CHP de Kemal Kılıçtaroğlu'nun tek başına iktidar olması mucizedir bence mümkün değil ama sert, gösterişli, fırça atmasını iyi bilen biri bulunursa CHP de aynı AKP gibi 12-14 yıl iktidarda kalabilir.

Türkler sert erkeklerden hoşlanıyor, belki askerlikten alışkanlık, kadınlarda gösterişe bakıyor. Her ikisi birarada oldumu seçimleri kazandınız demektir.

 Şahsi tahminime göre Kürtler ve tüm solcular HDP ye oy verecektir ve HDP barajı hayli geçebilir. MHP bence koalisyon yapmayıp seçime gidilmesine sebep olduğu için oy kaybedecek.  Akşener ve Türkeş sorunlarına bakınca Parti içinde kesin diktatörlük olduğu anlaşılıyor. CHP biraz oylarını arttırabilir ama %30 u kesinlikle geçmez. AKP ise yine eskisi gibi %38-42 arası oy alır. Netice değişen olmaz seçim için harcanan para ve vakit boşadır.


İzlenme: 733
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR