TÜRKİYE'NİN GENÇLEŞMESİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Amerika'da, Avrupa'da yıllarca görev yaptım, adım adım hertarafını bilirim, şimdi ise insanlarla konuşuyorum, ama Türkiye'de ki kadar yaşlı çalışana sizi temin ederim hiçbir yerde rastlamadım.

Evet...Yaşlıların da geçinmeye hakları var, hiç ama hiç şüphe yok. Emekli olmamaya çalışıyorlar veya emekli olunca başka iş buluyorlar. İyi de o zaman onların çocukları olan gençler ne olacak?

Avrupa'da en fazla genç nüfus Türkiye'de...  Ama en fazla işsizlikte yine Türkiye'de.

Bakıyorsunuz Belediyelere, Ticaret Odalarına, Derneklere, Spor Kulüplerine ve hemen her yerde 65-70 yaşında hatta daha yaşlı yöneticiler var. 20-30 senedir koltuklardan kalkmıyorlar.

Güzel de gençler ne yapacak? Her taraf Üniversite oldu, her yıl binlerce mezun veriyor...

Bunlar pazarda limon mu satsınlar?

Devlet mutlaka bu işe el koymalı ve yaşlıların çalışma sürelerini kısıtlamalıdır. Bakın Almanya kanun çıkarmış emekli olduktan sonra vergi ödemeden çalışmak istersen ayda 550,--Euro'ya kadar alabilirsin ama daha fazla alırsan ödeyeceğin vergi diğerlerinin ödediğinin 3 misline çıkar.  Gizli yaparsan ve yakalarsam hiç ağlama varını yoğunu alabilirim diyor.

Türkiye'ye bakıyorsunuz, kim olursa olsun, adam 81 yaşında hala Belediye Başkanı, diğeri 20-25 senedir aday oluyor aynı koltuğa uhu ile yapışmış. Tahsilli, aydın Türk gençlerinin iş imkanları bloke ediliyor. 

Devletin bu işe mutlaka ivedilikle el koyması lazım. Avrupa Birliğinin Türkiye'yi almamasının ve Vizeleri kaldırmamasının 1.ci ve en önemli sebebi budur. Aldığı an bütün bu işsiz gençliğin Avrupaya akın edeceğini çok iyi görüyor ve biliyorlar.

Türkiye Avrupalı olmak istiyorsa her tarafı ile artık mutlaka gençleşmelidir.

 


İzlenme: 239
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR