TÜRKİYE'NİN DURUMU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar yurtdışında olduğum için İnternetten Türkiye'yi takip ettim ama maalesef bilhassa sosyal medya devamlı olarak Türkiye'nin mali açıdan iflasa gittiğini yazıyor. Soğan , yumurta, domates pahalılaşmış, bulunmuyormuş...

Dünyada ki en büyük İslam ülkesi 240 Milyon nüfusla Endonezya. 4 büyük şehrini gezdim, emniyet üst düzey görevlilerinin anlattıklarını dinledim, birde gözlerimle gördüm. Bizim Türkiye’miz çok daha çalışkan, çok daha temiz ve çok daha iyi durumda.

Elbette özeleştirinin faydası vardır ama çokta fazla yaparsanız kendinizde inanırsınız ve hiç iyi olmaz.

Endonezya'da enflasyon almış koşturuyor, hemen her fırsatını bulan vergi kaçırıyor. Singapur kaçakçılıkta Asya'da 1. Numara. Endonezya'da bu kategoriye katılmak istiyor ama nafile. Turizmde bile özel kaçak taksiler var internetten kiralanıyor. Tek kuruş vergi ödemeden turistleri gezdiriyor.

Çok büyük alışveriş merkezleri yapmışlar 7-8 katlı ve bir günde gezilmesi imkansız ama boş duruyor. İçinde bir kahve içmek için oturuyorsunuz garson size termos satmaya uğraşıyor.

Netice olarak Türkiye her bakımdan Endonezya'dan ileri görünüyor.

Her şeyi şikayet etmekle bir yere ulaşılamayacağı da bir gerçek.

Tamamen tarafsız olarak bakarsanız birde Anamuhalefet Partisi içindeki karışıklığı da düşünmek gerekmez mi? Tam yerel seçimler arifesinde en sağlam yerlerde Belediye Başkan adayı değiştirmek.

Bu da en az soğan, patlıcan ve domatesin durumu kadar önemli olmalı.

CHP’nin istediği gibi seçim neticeleri çıkmazsa ne olacak?  Dört yıl sonraki seçim beklenecek.

Bunlar büyük hatalar, bunları görmemezlikten gelip domatese, soğana kusur bulmak sorun çözmez.

Birçok araştırma kurumlarının yaptığı çalışmalar çeşitli şekilde sosyal medyada yayınlanıyor ancak ben yurtdışındaki kurumların yaptığı araştırmalara daha çok güveniyorum. Onların neticeleri ise hiç buradakilere benzemiyor.


İzlenme: 161
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR