TÜRKİYE KAVGA İSTEMİYOR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar tamamen ve hiçbir siyasi partiyi tutmadan ülkede dolaşırsanız artık halkın kavga ve kavgacı konuşmaları sevmediğini anlarsınız. Halk kavgaya doymuş.

 

Türk insanı artık briç oynayan, beyin jimnastiği yapan, bilgili, üniversitelerde okumuş ve mezun olmuş, diğer insanlara sevgi ve saygı ile yaklaşan insanlar istiyor.  Külhanbeyi gibi etrafına sallayan kabadayılardan hoşlanmıyor. Bunu futbol sahalarında görüyoruz artık.

 

Tribünlerdeki külhanbeyleri artık eskisi gibi pek değiller, yakınlarında bulunan bazı yaşlı şahıslar tarafından susturuluyor veya polise gösteriliyor. Millet bıktı bunlardan.

Geçen gün İstanbul'da kavga eden iki gençin üzerine kürekle giden dedeleri gördüm ve yaşadım. Halk bile alkışladı. Ayırım yapmadan dedeler kürekle kavga eden gençlerin ikisinede öyle bir yapıştırdılar ki, inanın ikiside feleğini şaşırdı ve ayrılıp ayrı yönlere gittiler.

Son olarak siyaset kaldı, onlarda defalarca Meclis'te kavga ettiler, hatta birbirini ısırdılar. Onlarında bu hareketleri Türk halkı tarafından hiçbir şekilde onaylanmıyor.

Türkiye daha fazla geç kalmadan bu şekilde kavga edenler ile birbirlerine hakaret edenlere bugün olduğundan çok daha ağır cezalar koymalı. Bu zamanda şiddetle hiçbir şeye ulaşılamayacağını insanların kafalarına kazımalı.

Avrupa ve medeniyet ile aramızdaki fark budur. Kadın dövmek veya işkence yapmak gibi kadının kuvvetsizliğini kullanmak artık batı medeniyetinde çok zor çünkü kadınlar artık her sporu yapıyor ve bir erkeğin tek başına dövebileceği insanlar olmaktan çıkmışlar.  Avrupa'da şöyle bir Judo, Jiu Jitsu ve benzeri kurslara giderseniz ne kadar genç kızın ders aldığını görürsünüz.

Bu genç kızlara dokunmak için yürek ister çünkü sonunda adamakıllı dayak yemek var.

Bizde ise tam tersi okullarda bile genç kızlar beden eğitimi derslerine girmemek için rapor dileniyor tanıdıkları doktorlardan. Bunu ben Özel Okullarda bile gördüm ve yaşadım.

Türk insanı kavga istemiyor, ne kendi içinde, ne de başka ülkelere giderek askerinin şehit olmasını istiyor. Türk insanı güzel şeyler duymak ve güzel şeyler yaşamak istiyor.

Son günlere kadar kavga ile geçen hayatı düşünülürse bu da hakkıdır diye düşünüyorum.


İzlenme: 503
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR