TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye Futbol Federasyonu'nun bazı kararları gerçekten mantık dışı. Ben sadece  bu Federasyon'dan bahsetmek istemiyorum, bugüne kadar gelenlerde çok büyük hatalar yaptılar. Sosyal medyaya baktığınızda çok sayıda insan kendilerini eleştiriyor.

Normal olarak böyle durumlarda çıkıp basın sözcüsü bir açıklama yapar ama tık yok.

Sükut ikrar'dan gelir derler.

 

Geçen gün Beşiktaş ile Konyaspor Kupa finali oynadı, maç Konya'da. Maçtan sonra sahaya seyirci girdi diye ceza verip seyircisiz oynatmak bence külliyen yanlıştır. Kupa finali Federasyonun sorumluluğunda, o zaman gereken tedbiri alıp kimsenin sahaya inmemesini temin etmediği için asıl cezanın Federasyona verilmesi gerekir.

Mantık bunu gösterir.

Sonra seyircisiz maç ne demek? Futbolun ve spor'un katlidir açıkça.

Bende maçta idim ve sahaya inmedim, izledim sonra evime gittim beni neden cezalandırıyorsun? Birkaç maç seyircisiz oynama cezası beni cezalandırmak demek değil midir? Sen başkalarını cezalandıracağım diye hiç günahı olmayan insanları da maçlardan soğutuyorsun.

Şimdiye kadar hep bu şekilde yaptılar ve halk futboldan soğudu, maçlara gitmez oldular. Maçların çoğu boş tribünlere oynandı. Kulüpler büyük maddi zararlar ettiler.

Sen Federasyon olarak maçların hertürlü emniyetini sağlamak zorundasın, bu mesuliyet sadece Federasyonda olmalı, kulüpler bu gibi emniyet tedbirlerine kesinlikle karıştırılmamalı. Yoksa günün birinde böyle giderse, senin güvenliğin, benim güvenliğim kavgaları da başlayacaktır.

Kulüpler güvenlik şirketleri değildir...

Diğer yandan Federasyon kendi kuramıyorsa her yıl yüzmilyonlarca Euro para harcıyarak transfer yapan kulüplerin maddi katkılrı ile Spor Emniyeti bölümü kurar, bunların esas görevleri maçlardaki asayiş olur ve maçlarda emniyet görevi onlara verilir ama Federasyona bağlı olur.

Ama böyle bir görev esas işi spor eğitimi olan kulüplere verilemez veya onlar cezalandırılamaz. Seyirci kulüp üyesi değil sadece izlemeye gelen şahıslardır. 

İzleyiciler sinemada kavga etti diye sinemayı kapatmak gibi olur.

Düşündüğünüz zaman mantıklı değil, bunlar gençlere spor yapma imkanı mı tanıyacaklar yoksa spor vandallarını mı durduracaklar?

İkisi tamamen birbirine ters iki iş.


İzlenme: 814
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR