TÜRK HAVA YOLLARI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Türk Hava Yolları çok eskiden hiç iyi durumda değildi, şimdi de mali bakımdan çok iyi olup olmadığını bilemiyorum ama son 15-20 yıl içinde birden parladı ve her tarafa uçmaya başladı. Personelin halkla, müşteri ile konuşmaları eskiden Devlet Hastane Personeli gibi idi ama değişti. Modernleşti, kibarlaştı.

Hatta o kadar ileri gitti ki, Avrupa'da başa güreşmeye başladı, herkes gurur duyuyordu.

Son zamanlarda yönetimde olan değişiklikler yavaş yavaş dışa vurmaya başladı. Geçen gün bilet alacaktım maalesef alamadım ve başka bir Hava yolu şirketinden aldım. İnternet sayfalarını değiştirmişlerdi ve koltuk seçimi yapılamıyor veya oldukça yüklü bir para ile sadece gösterilen koltuk alınabiliyordu.

Bunu kendilerine yazdım ve gelen cevap aşağıda:

''Deniz aşırı uçuşlarımızda koltuk seçimi uçuştan 100 gün önce yapılabilmektedir''

Yeni bir icat bulmuş THY. Yani 100 gün önce bilet alırsak koltuk seçimi yapabiliyoruz ama sadece denizaşırı uçuşlarda. Böyle bir şey olabilir mi Sayın okuyucular?

Yani beni 100 gün önceden bilet almaya zorluyor. İş adamı isem ve son birkaç gün içinde karar verirsem ne olacak? 100 gün önceden, 100 gün sonra ne olacağımızı acaba THY biliyor mu?

Utanmasalar birkaç yıl evvelden alın bileti diyecekler.

Bu uçak şirketleri bu kadar büyük yetkiyi nereden ve hangi kanundan alıyor anlamış değilim. İstediği zaman istediği fiyatı değiştirme yetkisi hiçbir toplu taşımada yok.

100 gün evvelden bilet alırsam koltuk seçme hakkım doğuyor !  Bu nasıl bir düşünce tarzı ve mantıktır?

Şimdiye kadar yurtdışı uçuşlarda biletinizi alırken koltuk seçimi de yapabiliyordunuz ama şimdi 100 gün evvel olacak.

Düşünüyorum da acaba bu THY diğer Hava Yolları ile gizli ortaklık mı yapıyor diye düşünmeden geçemiyorum. Çünkü bu yüzden ben dahil birçok tanıdığım THY ile seyahat etmeyecek. Diğer tüm Hava Yolu şirketlerinde bilet alırken koltuk seçimi de yapabiliyorsunuz.

Bunda kötülük ve yanlışlık nerededir? Sorduğum bazı özel havayolu şirketleri de bu düşüncemi tasdik eder şekilde yanıt verdiler.

Yeniliğe, değişime elbette destek veriyoruz ama değişim de, yenilikte biraz mantıklı olmalı.


İzlenme: 426
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR