Türk Hava Yolları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçenlerde yine yazmıştım. Bu uçak şirketlerini kim kontrol ediyor? Bunlar toplu taşıma şirketleri ama sanki özel dokunulmazlıkları var. İstedikleri zaman istedikleri gibi fiyatlarla oynuyabiliyorlar. Daha doğrusu istedikleri fiyatı istedikleri zaman koyabiliyorlar.

İster fiyatı bugünden yarına yükseltiyor veya indiriyorlar, ister uçakların rotalarını değiştiriyorlar, ister bavul kilosunu değiştiriyorlar. Devlet içinde ayrı bir Devlet gibiler.

Şimdi Türk Hava Yollar sabah ilk uçak hariç bütün Dalaman-İstanbul uçuşlarını değiştirmiş Ankara üzerinden yapıyor.

Yani önce Ankaraya gideceksiniz, orada bekleyip yeniden binip İstanbula gideceksiniz. Canınız isterse... Ayrıca istedikleri parayı da vereceksiniz.

Bunu başka hangi toplu taşıma bu şekilde canı isteyince yapabilir?

Şehirlerarası otobüsler hepsi aynı para. Taksilere bakarsanız saat var ve hepsi aynı para. Trene bakıyorsunuz hepsi aynı para. Hiçbiri haftada veya ayda bir, yazın başka, kışın başka fiyat yapamıyorlar. Onlarda toplu taşıma.

Uçaklar istediği fiyatı koyuyor ve istediği gibi değiştiriyor. Kimsenin ses çıkarttığı yok.  Özel bir kanun var demek onlar için.

Hayret etmemek elde değil. Açıklasınlarda bari de bilelim.

Bu gidişte bilet almadı iseniz Havaalanına giderken yolda bile fiyatlar değişebilir, dikkatli olmak lazım.

THY Ankara üzerinden Dalamana gidip gelecek o zaman Pegasus Hava Yollarına gün doğdu çünkü onlar direk uçuyor İstanbula Dalamandan. Bakıyorsunuz fırsat bu fırsattır onlarda fiyatları arttırmış.  Oturma koltuğu para ile, bir şey yemek para ile, biraz kilo fazlanız para ile, reservasyon yapsanız o da para ile. 

Nerede ise yakında selam verseniz para isteyecekler.

Adalet, madalet derken buraya kimse bakmıyor galiba. En büyük eşitsizlik burada yapılıyor. Uçak şirketleri istedikleri zaman fiyatlarla hatta güzergahları ile oynayabiliyorlar ama diğer toplu taşıma şirketleri bunu yapamıyor.

Birileri çıkıp bunu halka anlatmalı diye düşünüyorum... Ama kimse sesini çıkartmıyor demek herkes memnun ...


İzlenme: 805
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR