Turizmin Geleceği

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Turizm Bakanı gelipte Kanarya adalarını kısacık bir ziyaret etseydi acaba ne düşünürdü. Limanda en az 7-8 tane kruvaziyer gemi, her biri en az 2000 turist getirmiş. Uçakların biri iniyor diğeri kalkıyor. Tüm dükkan ve oteller açık ve yer yok. Aylardan Mart.

Diğer yandan deniz suyu sıcaklığı Marmaris ile aynı hiç fark yok.

 

Biz bunu neden yapamıyoruz diye acaba düşünmezmi idi? Bence vatanını seven herkes gibi düşünürdü.

 

Avrupa'da parası olan ve harcayacak yeri olmayan emeklilerdir. Kruvaziyer gemiler onlarla dolu. Bugün artık turizm otelden kruvaziyer gemi turizmine kayıyor, bunu görememek kör olmak demek. Finlandiya, Norveç ve Kuzey Almanya gemi inşa bölgelerini gezerseniz belkide gözlerinize inanamayacaksanı. Sayısız miktarda büyük yüzer otel şeklinde kruvaziyerler inşa ediliyor. İçlerinde engelliler için yerler hatta perhiz ve diabetik hastalar için ayrı yemek yerleri bile düşünülüyor. Şu anda Atlantik, Akdeniz ve Hint Okyanusunda bir çok kruvaziyer gemi turist gezdiriyor.

 

Yarınları görüp hazırlıklı olmazsanız sonra kafamızı vururuz çoğu zamanda böyle olmuştur.

 

Bugün dünyanın hemen hemen tüm turizm kentleri kruvaziyer turizmi için ellerinden geleni yapıyor. Gemilerin yanaşmasıt için çok büyük inşaatlar yapılıyor. Türkiye turizmin nereye kaydığını henüz göremiyor. Para geliyor diye bekliyoruz ama eloğlu çalışıyor ve yarınlara hazırlanıyor.


İzlenme: 959
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR