TURİZMCİLERE DUYURULUR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Avrupa ile aramızda ne fark var diye soracak olursanız sadece hatırlatma bakımından bakın aşağıda yazıyorum, kararı siz verin.

Avrupa'da 10 kişiden fazla eleman çalıştıran işveren işçilerine bildiriyor ''Yılbaşında izin kullanacaksanız 90 gün evvelden yazılı bilgi verin'' diyor. Çünkü kendisi de eleman organizasyonu yaparak çalışmanın devamını sağlayacak. Yani 10 kişi çalıştıran işyerinden 10 kişi birden izin almak isterse işyerinin kapanması gerekir.

Düşünün 10 kişiden fazla eleman çalıştıran sadece Almanyada belki birkaç Yüzbin'den fazla işyeri var.

Acenteler uçak biletlerinizi evvelden alırsanız ucuz olur, son günleri beklerseniz çok ödersiniz diyor ama Otellere, Feribotlara birşey demiyor.

Bizim Avrupalı arkadaşlarda Yılbaşında Marmarise gelmek istemişler , birkaç gün izinlerini orada geçirmeyi arzu etmişler. Otelleri arıyorlar birçoğu ''kapalıyız'' diye cevap veriyor, geri kalanı ''açığız ama fiyatlar daha belli değil daha çok var'' diyor.  Uçak biletlerini almak zorundalar çünkü fiyatlar artacak.

Ne yapmalı bu turistler?

Vaz mı geçmeli?  Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bu kritik durumu düşünüp tüm Otellere, Feribotlara ve turistik hizmet yapanlara bilgi verip programlarını 90 evvelden organize etmelerini bildirse acaba ne kaybeder?

Emin olun Türkiye kazanır...

Burada her fırsatta yazıyorum Türkiye lobi yapamıyor, yapmasını da bilmiyor diye bu en güzel örnek. Türkiye gibi bir turizm ülkesi Avrupalının ne zaman tatil işlemlerini yapmaya başladığını bilmez mi?

Bilmiyor veya umursamıyor... İşin içinde para kazanmak olsa bile umursamıyor. Daha Yılbaşına çooook var diyor.

Kafaya bakın, top tüfek atın...

Sizlere bir örnek daha vereyim Almanya'dan bir hastaneden 25 kişilik aileleri ile birlikte doktorlar gurubu var ve Yılbaşında Kuşadası’na gidecekler orada Otel'de kalacaklar ve bir gün de sabah gidip akşam dönmek şartı ile Yunanistan'ın Samos adasına gidip gelmek istiyorlar. Uçakları İzmire gidiyor, ordan Kuşadasına gidecekler, herşeyin organize edilmesi gerekiyor. Bununla ilgili Turizm şirketine mail atıyorlar. Çünkü hastanede nöbetler ayarlanacak, Hastane Müdürü haber bekliyor.

Gelen cevap ''Feribot seferleri daha Yılbaşı için düzenlenmedi ne tarih, ne de fiyat bilgisi var, Kasım sonu arayın''.

Nasıl turizm ama?

Onun için en iyi çare sık sık MTV 'ye zam yapmak...


İzlenme: 772
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR