TRAFİK RADARLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçen gün internet ve basın yollardaki trafik radarlarını haber veren levhaların kaldırılmakta olduğunu yazıyordu. Yani bundan sonra şoför radarın nerede olduğunu evvelden bilemeyecek.

 

                 Radar olduğu belirten tabelalar Polisin halka pusu kurmaması için konmuştu, bencede çok doğru idi. Şimdi bunları kaldırmakla nereye ulaşılacak? Bugün akıllı telefon dediğimiz cihazlara yurtdışına çıktığınızda belli bir ücret karşılığında radar dedektörü yükleyebiliyorsunuz. Radara 500 metre kala cihaz ötüyor. Bugünkü teknolojide böyle şeyleri yaparken biraz düşünmek gerekmez mi?

 

                 Hadi cihazıda bırakın, zaten karşıdan gelen onlarca araç ışıkları yakıyor ve haber veriyor. Bugünkü ulusal basında internet yolu ile radarın yerinin diğerlerine bildirildiği yazıyordu.

 

                 Türk milleti ceza yazmasını çok seviyor ama bu ehliyetleri alırken adayların nasıl bir eğitim gördüklerine hiç bakmıyor, düşünmüyor, kulak asmıyor.  İşin çekirdeğine inmeden ceza kesmekle bu iş hallolacak olsaydı şimdiye kadar yüz defa olurdu.

 

                 Trafik suçlarını önlemek ilk ve en baştan ehliyet kurslarını sıkı kontrol ve modernize ederek başlar, başka türlü yapılacak herşey hem yanlıştır, hemde fayda etmez. Bizdeki kadar kaza yapılan ve bizdeki kadar kolay ehliyet veren başka bir Avrupa ülkesi yok.

 

                 Ben iddia ediyorum bugün Türkiye'de dairede yol üstünlüğünün kimde olduğunu en az %80 kullanıcılar bilmiyor. Koskoca işaret konmuş olsa bile bakmıyorlar. O zaman bunlara ehliyet aldıran ve otomobil kullanmasını öğretenlerin bildiğide belli değil.  Aydın İzmir otoyola çıkıyorsunuz arabaların %95'i yolun ortasından ve solundan gidiyor. En sağdan giden yok gibi.

 

                  Sen çocuğunu yanlış eğit, sonra kabahat işleyince ceza ver. Yapılan aynı hiç fark yok, kabahat kimde acaba?


İzlenme: 926
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR