TRAFİK CEHENNEMİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bu trafik kurallarına karşı Türklerin mutlaka büyük alerjisi var. İstanbul 16 Milyon hiç kimse trafiği düşünmemiş, hala hertaraf inşaat. Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye'de ki kadar inşaat yok.  İsteyen istediği yere park ediyor, umurunda bile değil.

Marmaris için Trafik cehennemi diye defalarca yazdım. Daha şimdiden gerçekten cehennem oldu trafik ama neden? Yakından ve uzaktan ilgililerin önem vermemeleri nedeni ile oldu.

Çıkın sokaklara bakın, trafikte kimin eli kimin cebinde bilen varsa alnından öperim, ama yok.

Sarı ceketli tavşanlar her park edeni kovalayıp para alıp bilet kesiyor. Hedef park filan değil, para toplamak bunu görmemek için kör olmak lazım.

Daha şimdiden bu olursa yaza doğru veya yazın ne olacak?  Hertaraf motorsiklet ve bisiklet, ne yolu var, ne kuralı, hak getire.

Kapalıçarşıya gittim içerde bisiklet, motorsikletler kol geziyor, turist zaten az, insanlar korkarak kenardan yürüyor.

Görünüşten çok açık olarak anlaşılıyor trafik Belediyelere başta Büyükşehire bırakılmış, tek bir trafik polisi ortada yok, onlar ilçe ve il dışında otoyollarda hızlı gidenlerin resimlerini çekiyorlar.  Birde İlçe ve İl içleri var ki Belediyeler bırakıldığı çok belli oluyor. Araçlar hızlı gitmesin diye günümüzde dünya uzaya giderken bizde yerlerde taşlar kabartılmış.

Beğenmediğimiz İsrail'de bile heryerde kameralar var ve her trafik suçu cezalandırılıyor.

Kanımca en önemlisi yaz aylarındaki büyük trafik yükü ve tamamen para toplamaya odaklanmış olan park ücretleri.

Referandum için sokaklarda, meydanlarda nutuk atanlar ülkenin iyileşmeyen ve hergün kötüye giden trafik durumuna hiç baktıkları bile yok.

Bu ve bunun gibi sebeplerden referandum neticeleri etkileniyor, hemde çok... AKP lilerin bile artık ''yeter'' dediği referandum neticesinden anlaşılıyor.

Köprü yapmak, deniz altından geçit yapmak kadar önemli olan yapılana uyum sağlamaktır. Uyum sağlanmadıkça yapılanlar yok hükmündedir.

Bırakın İstanbulu, Marmarise bakın nereye göz atsanız bir inşaat var, şimdi yaz geliyor durdurulacak ama torpili olup işi idare ettiren köşede bucakta devam edecek, her yıl olduğu gibi.

Dünyanın hiçbir turizm bölgesinde Arap ülkeleri hariç, bu kadar inşaat yoktur...

Marmaris trafiği de aynı İstanbul olma yolunda hızla ilerliyor herkes seyirci...  Kapının önüne 2 teneke koy veya bir saksı ve park yeri senin olsun. 

Referandum neticelerine sadece siyasi açıdan bakmamak gerekir,  çok açık ve net anlaşılıyor ki halkın yarısı memnun değil, diğer yarısı da particilik nedeni ile oy veriyor.


İzlenme: 956
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR