TERÖRÜ KINAMAK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar 1977-78 yılından beri hep duyarız "şiddetle kınıyoruz" bunun manasını ben bugüne kadar çıkaramadım. Kınayınca ne oluyor? Teröristin de çok umurunda bizim kınamamız.  Halbuki kınamaya gerek kalmadan tedbirimizi alsak olmaz mı?

Ben Suriye sorunu başladığı zaman Suriyeli bir arkadaşıma sormuştum. Bana verdiği cevap şöyleydi: ''Suriye'de tam 17 dini etnik gurup var, bunları birarada tutacak tek adam Esat'tır, o olmazsa kimse tutamaz''.

O an yazık, keşke bulaşmasak demiştim. Ama bulaştık. Çok acemice dış politika yapıldı.  Suriyeli, Iraklı, Afgan muhacirleri alıp Avrupa'ya baskı yapmak...Çünkü hepsi oraya gitmek istiyor ve bu da baskı oluşturuyor.  Yani bizi AB'ye alsaydınız bu olmazdı manası...Avrupa'da bunu yiyecek ve gevşeyecek sandık herhalde...

Bakınız Suudi Arabistan, İran hatta Rusya mülteci işine bulaşmadı ama Rusya'nın Akdenizdeki limanının Suriye olduğunu da mı bilmiyorduk? Rusya Suriyeyi bırakır mı? Büyük menfaatleri olduğunu sağır sultan bilir.

Biz hemen atladık ve sanki dünyanın kurtarıcısı gibi milyonlarla mülteciyi alıp sokaklara saldık. Bir kısmı sokaklarda dileniyor, bir kısmı Yunan adasına geçmek için yollarda boğuluyor.

Bu ne biçim bir siyasettir?  Bu mültecilerin içinde hiç mi terörist yok? Kim garanti edebilir bunu?  Türk halkının içine şevkat gösterisi yaparak bunları salmak...

Bu siyasetin yanlışlığı tabak gibi ortada şimdilik 95 ölü verdi Türkiye Ankara'da. Daha da ağır yaralılar var. 14.000 kişinin toplanacağı bir yere bu kadar bomba nasıl sokuldu? Bunun haberi, bilgisi evvelden nasıl alınmadı?

Kim patlattı bu bombaları ve bu kadar günahsız insanı öldürdu veya yaraladı?  Hatırlıyorum Datça Aktur'da evinde merhum Orgeneral Necip Torumtay  Evren Paşa'ya anlatmıştı. Özal'ın 1 koyup 3 alacağız dediği zamanları ve sonra Genelkurmay Başkanlığından neden istifa ettiğini. Girersek çıkamayız dediğini. Şimdi bizde zor çıkacağız bu pisliğin içinden.

Amerika ve Avrupa'nın dolduruşuna hiç gelmemek lazım, onların tuzu kuru sınırları araplara olan biziz, dikkatli olacak biziz onlar değil.  

1 Kasım seçimleri Türkiye Cumhuriyetinin tarihindeki en önemli günlerinden biridir.


İzlenme: 814
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR