TERÖR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bu terör ile, tanımadığı, belki hayatta hiç görmediği hatta kendisine bir yerde bir şekilde iyilik dahi etmiş olabilecek insanları öldürmek hastalık olsa gerek. Canlı bomba demek zaten başlı başına tedavisi çok zor olan hastalık.

Ancak şurası bir gerçek kim olursan ol, nasıl olursa olsun tanıdığın veya  tanımadığın birini öldürmek veya yaralamak insan beynine ters ve mutlaka ölümcül bir hastalık. Kendi vermediğin bir can alıyorsun, bu aklı başında bir insanın yapacağı iş olamaz, olmaması lazım.   Ordan geçenler ölüyor, belki aralarında bir gün sana hiç ummadığın şekilde faydası dokunmuş biri de olabilir ama beyin durmuş ve herkesi öldürmek amaçlı kendini patlatıyor.  Zaten bu kafa nasıl sağlam olabilir.

Terör ve adam öldürmekle dünya tarihinde hiç kimse başarıya ulaşamamıştır. Öldürmekle ulaşılan bütün başarılar geçicidir, tarihe bakarsanız göreceksiniz.

Bu şekilde canlı bombalarla kürtlerin eline hiçbir şey geçmez, tam tersine uyuyan devi uyandırır.

Terör nasıl önlenir sorusu bence bugün dünyadaki en önemli sorulardan birincisi. Bence 2 şartı var 1.cisi uyuşturucu trafiğini tamamen durdurmak lafla değil tamamen, 2.cisi hükumetler arasında uyumlu şekilde birlikte çalışmak. Bu iki madde tam manası ile yapıldığı zaman kısa süre içinde terör filan kalmaz kökünden biter.

Terör sadece bazı gurupların yaptığı bir iş değildir arkalarında başka devletlerin desteği olmadanda mümkün değildir.  Eğer bazı devletler teröre destek veriyorsa bunu bağırıp çağırarak veya hakaret ederek önlemeyi hayal etmek yerine onları kazanarak ve birlikte çalışarak önlemektir. 

Bu zamanın zekası bunu gerektirir. Kavga ve öldürmek hatta yaralamak ile hiçbir yere ulaşılamaz, ulaşılır görünse bile en kısa sürede geri teper.

Ben şahsen Suriyeli veya Afganlıların da mülteci şeklinde Türkiye'ye alınmalarına olumlu bakmıyorum. Bunları kışkırtıp bize yollayan güçlerin istediğini yapıyoruz. Onların umurunda bile değil.

Birçok genç Suriyeli kendi ülkesi için birşeyler yapmak varken Türkiye'de keyif sürüyor, böyle mülteci olur mu?

Acaba Türkler aynı durumda olsa idi Suriyeliler bizi alır mı idi? Bence yüzümüze bile bakmazlardı.  Ne Arap'ın yüzü, ne Şam'ın şekeri diye boşuna mı söylemiş atalarımız.

Suriye sorunu tamamen batının bir oyunu olduğu gibi onları Türkiye'ye yollamakta yine batı'nın isteğidir.


İzlenme: 664
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR