TERÖR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Fransa'da dün akşam Fransa-Almanya dostluk futbol maçında olanlar ve 100 üzerinde ölü ve çok sayıda yaralılar bundan sonra savaşların ordular arasında değil terörle olacağını tüm dünyanın önüne açıkça sermiştir.

Bu iş bir devletin kendi başedeceği iş değildir. Paris'te olanlar, Amerika'da 11 Eylül olayları ve daha birçokları bunu gösteriyor.

Almanların bugün hemen günün konusu olarak ele aldıkları en önemli konu terörle savaşacak özel kuvvetlerin kurulması ve eğitilmeleri. Anlaşılan bazı orduların Irak, Suriye, Libya gibi yerlere girip ordaki yönetimleri dağıtıp öldürmesi sonucu ortaya dünyayı tehdit eden ve hedefte görülmeyen terör çıkmıştır.

Bu terörle ordular savaşamaz çünkü karşılarında ordu yok. Ayrıca hedef toprak sahibi olmaktan çok insan katliamı.

Bunun içinde onların içine sızacak özel eğitimli kuvvetler gerekecektir.  Avrupa bilhassa Almanlar, İngilizler ve Fransızlar bu konuda hayli yol aldılar.

Şu an tüm Fransız gümrük kapıları kapandı, çıkışlar ikinci bir emre kadar yasak. Sokaklarda insan yok ve dükkanlar kapalı. Fransa şokta ve matemde.  Güvenilir haber ajanslarının şimdi televizyonlarda bildirdiğine göre IŞID hadiseyi üstleniyor aynı zamanda Fransa Başkanı Holland televizyonlarda bunu ilan ediyor. Fransa 3 gün Milli yas ilan ediyor.

Avrupa müslümanlara karşı çok daha fazla kinleniyor.

Bilhassa Türkiye'nin çok dikkatli olması ve alacağı kararlarda çok hassas olması gerekiyor. Hiçbir askeri müdahaleyi tek başına değil Nato ülkeleri ile birlikte yapması gerekir aksi halde çok başı ağırabilir.

Bu durumda dünyanın yapacağı tek iş terör karşıtı özel eğitimli sivil kuvvetler kurulması ve anlaşılan Avrupanın lider ülkeleri bu çalışmaları çoktan başlatmış durumdalar.


İzlenme: 817
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR