TELEVİZYON YASAĞI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bir süredir yurtdışındayım ve Avrupa'da çok üzücü bir haber aldım. Muğla Devlet Hastanesinde Fox ve Halk TV izlenmesi yasaklanmış dediler. Yaklaşık bir saat münakaşa ettik çünkü ben inanmadım ve hala da inanmıyorum.

Böyle bir şey AİHM giderse Türkiye'nin mutlaka yüklü bir para cezasına çarptırılabileceğini  Avrupalı hukukçular anlattılar.

 

Bir televizyon programını yasaklamak ne demektir? Tabii doğru ise ve hala inanamıyorum inşallah doğru değildir diyorum.

İnsanların hür düşüncesine müdahale etmek ve yasaklamak ancak eski komunizm sisteminde mümkün olabilirdi.

Bugün Avrupa, Amerika, Japonya gibi ülkelerde evlerdeki televizyonlara gerektiğinde haciz koymak bile yasaktır, haber alma hürriyeti olarak kabul edilir.

Buna Tıp okumuş, uzman olmuş ve Hastane Başhekimi olmuş birinin müsaade edeceğine inanamıyorum ve yabancı kıskançların propagandası olarak kabul ediyorum.

Aksi halde çok utanırız... Modern Türkiye'de bu çağda televizyon programı yasağı!  Eğer bir sakınca olsaydı başta RTÜK sonra yargı zaten bu programları durdurur halkın izlemesine izin vermezdi ama bir Başhekimin bunu yasaklaması aslında eğer doğru ise Yargıya karşıda bir isyan niteliğinde.

Burada defalarca yazdım Doktorlar kendi meslekleri ile ilgilenmeli, hastalıklara şifa aramalı, televizyon programlarının izlenip izlenmemesi kararı ile ilgilenmeyi yetkili olan RTÜK'e bırakmalılar.

Herkesin her işle uğraşması ve uzmanına bırakmaması bu ülkeye çok zarar vermiştir.

 

Bütün bunlara rağmen bir Başhekimin böyle birşey yapıp yapmadığını bilmiyorum, inanmakta istemiyorum.

Fox ve Halk tv muhalefeti tutuyor olabilir, hükumeti eleştiriyorda olabilir ama unutmayalım Türkiye demokrasi ile yönetilen bir Cumhuriyettir kimseye hakaret etmeden eleştirmek demokrasinin en önemli şartlarından biridir.   Diğer yanda eleştirilmek yıkıcı değil yapıcıdır, insanlar eksiklerini eleştirilerden öğrenir ve düzeltirler.

Eleştiriye açık olmayan insanın demokrat olmasına da imkan yoktur.

Ümidim ve tahminim böyle birşeyin sadece dedikodu ve yıkıcı eleştiri olması...ve yeni tayin olan Sayın Muğla Valisinin de karnesine yazılmaması.


İzlenme: 378
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR