TEHLİKELİ GİRİŞİM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bütün Türkiye inanıyorum internette ve televizyonlarda bazı eski ve yeni futbolcuların birbirlerine çağrı yaparak referandumda evet diyeceklerinin reklamını gördü.

Bu vatandaşların tahsil derecelerini bilmiyorum, dolayısı ile neye evet diyeceklerini bilip bilmediklerini , çıkacak maddeleri iyi okuduklarını da bilemiyorum. Ancak eski ve yeni sporcu, şarkıcı, antrenör bu işin reklamını yapmaları doğru değildir.

Onların hitap ettikleri toplumun büyük kısmı tahsili kısıtlı çoğunluk ve bu ülkede tehlike oluşturabilir.

Neden böyle bir ihtiyaç hissettiler ki?

Şimdi hayır diyecek olanlarda aynı şekilde reklama başlarlarsa bu iş nereye gider?

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde bile bu nedenle kavgalar, dövüşler oluyor, yumruklar uçuşuyor, ayaklar ısırılıyor, engelli bir Milletvekiline dahi bilerek veya bilmeyerek şiddet uygulanıyor.  Spor camiasında da benzer olaylar olsun mu isteniyor?

Bu ve benzer sporculara ! bakıyorum içlerinde hakkı ile liseyi bitirmiş çok az insan var,  hoca lakaplı antrenörler dahil. Elbette onlarında evet veya hayır demeye hakları var ama açık reklam yapmaya ve diğerlerini ikna etmeye hakları var mı?

Herkesin haddini bilmesi daha doğru olmazmı?

Referandum açık mı yapılacak, yoksa kapalı oyla mı? Önce buna bir karar verilmeli.

Eskiden Amerika'da hep duyardık, alay konusu olmuştu yerel gazetelerde, "Türkiye'de seçimlerden önce ayakkabının tekini verirlermiş ve bizim parti kazanırsa gel diğer tekini  al derlermiş".

Meclis'te de bazı Milletvekilleri hatta Bakanlar bile açık oy vermediler mi?

Referandumu sokağa indirmek için sanki bazıları uğraşıyor , örnek oluyor gibi görünüyor, bu çok yanlış ve hatalı bir iştir, sonra önlenmesi çok zor olan ve ülke menfaatlerine uymayan şekillerle karşılaşılabilir.

Bu gibi siyasi girişimlerin reklamları sadece siyasiler tarafından bilinçli olarak yapılmalı, her önüne gelen yazılı veya görsel basını veya sosyal medyayı kullanarak yapmamalı diye düşünüyorum.

Halkımızın büyük çoğunluğunun eğitim durumu maalesef hayli düşük, bunu futbol ve diğer spor müsabakalarında da görüyoruz, buna rağmen bu şekilde hareket etmek cahil tabakayı bilerek ateşlemekten başka birşey olmayacaktır.


İzlenme: 629
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR