TC Kimlik No

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bizim hükümetimiz bazen öyle kanun veya kural çıkarıyor ki insan şaşırıp kalıyor. İnsan bunları çıkarmadan evvel biraz sorup, soruşturmaz mı? Kaç milyon Türk asıllı insanımız çalışıyor dünyanın her yerine dağılmışlar. Hiç düşünen yok. Sanki Türkiye var dünyada başka ülke yok, başka kimse yok.

rn

Daha evvelde yazdım bugün milyon üzerinde Türk asıllı insanımızın TC Kimlik numarası yok, almaya korkuyorlar çünkü Almanlar çifte vatandaşlığı kabul etmiyor Türkiye ile. Bir Alman yetkilinin eline geçerse sizin TC Kimlik numaranız ayvayı dalı ile yediğinizin resmidir. Ayıkla pirincin taşını.

rn

Alman mahkemeleri ispat istiyor, lafla iş görmüyor. Türkiye ile çifte vatandaş olduğunu ispat et diyor, yabancılar Polisi de en kolay olarak TC Kimlik numarasını veriyor. O anda ispat edilmiş oluyor ve Alman vatandaşlığından çıkarılma sebebi.

rn

Türk hükümeti AB vatandaşlarından mutlaka TC Kimlik numarası istemek zorunda mı? Alman veya Fransız, İsviçre her ne ise oranın pasaportunu kayıt edemiyorlar mı? 

rn

Bugün kargo şirketine gidiyorsunuz hemen TC Kimlik numarası istiyor, nereye giderseniz TC Kimlik numarası. Bazı yerler var eğer TC kimlik numarası yoksa işlem yapmıyor. Sorduğunuzda kural böyle diyor. Kim koydu bu kuralı?

rn

Avrupa'da birçok Türk'ün bu nedenle başı derse girecek, girmiş olanlarda var ama bizim hükumetin herhalde haberi yok.
rn**********

rn

İSRAİL İLE YAKINLAŞMAK 
rn
rn

rn

Sevgili Okurlar, bence son senelerde Türkiye'nin yaptığı en yanlış hareket İsrail ile sürtüşüp ilişkileri bitirmekti. Şimdi ise yapacağı en iyi hareket yine eski bağları yerine koymaktır. Bugün dünyada İsrail gibi her bir tarafa yayılmış ve nerede ne oluyor bitiyor herşeyi yakından bilen ve takip eden başka bir millet yok. İsrail'in başşehri Amerikadır öyle söyler tanıyan ve bilenler.

rn

Şöyle bir bakacak olursanız Alman olup hemen her icadı yapanın soyu Yahudilerden gelir buna Einstein da dahildir.Bugün dünya da Tıp bilimlerine en büyük katkıyı yaparak icatlarla insanlara faydalı olan ırk yine Yahudilerdir. 

rn

Askeri bakımdan yaptıkları icatlar meşhur, Heron'lar da onların imali.  Bu gibi ülkelerle dargınlık, sürtüşmek hiç akıllı iş değildir. 

rn

Filistin konusu uzun bir konu, bütün dünya izlerken birden bizim hami kesilmemiz ve alakasız bir gemi gönderip kaç kişinin ölümüne sebep olunmasıda tamamen yanlıştı. Şimdi belki İsrail'in ödeyeceği 20 Milyon Euro veya Dolarla mı bu ödenecek? Yoksa özür dilemekle mi?

rn

Devletler arası ilişkilerde menfaatler ön plana çıkar ama menfaatleri kısa değil uzun vadeli düşünmek lazım.


İzlenme: 758
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR