Tarafsızlık

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar hayatının 3/4 ü yurtdışında geçmiş biri olarak tarafsızlığa bütün kalbimle inanmağa alıştım. Bu köşede yazı yazarken tamamen tarafsız ve ülkem için en iyi neticelerin alınabileceğine inandığım düşüncelerimi yazarım. Hiç kimseyi memnun etmek, tatmin etmek gibi bir düşünce aklımın köşesinden bile geçmez. Asla Partizan değilim, Fenerbahçeyi severim ama her ne pahasına olsun diye Allah'tan başka hiçbir şeyi sevmem. Galatasaray veya diğer bir kulüp Fenerbahçeyi yenerse onu da alkışlamasını çok iyi bilirim.  Körükörüne ve cahilce taraf tutmam.  Siyasi partilere olan taraflığım da aynıdır. Hiçbir partiden değilim, ülkeme nerede ve hangi partinin veya adayının faydası dokunacağına inanırsam o partiye sempati duyarım , bunun içinde beynimi asla yıkamam ve yıkatmam. 

 

Bazı dostlar yine bazı yazdıklarımdan sakın nem kapmasınlar, yazdıklarım asla partizanca ve körükörüne olmadığı için muhtemelen bazı dostlarımızı zaman zaman huylandırabilir ama benim hedefim ülkem için en iyi şeyleri tavsiye etmek, yanlış olduğuna inandıklarımı da eleştirmektir.

 

Yukarda da açık ve net olarak belirttiğim gibi asla partizan değilim, kayıtsız şartsız hiçbir şeye inanmam ve desteklemem. Mantığım ve aklım benim en önemli yol göstericimdir.

 

Siyaset açısından da burada en büyük eleştirilerim Anamuhalefet CHP için olmuştur. Bu CHP'yi sevmediğim için değil tam tersine yenilgi alanı kuvvetlendirip ülkemde demokrasinin terazisinin dünya ölçülerine çıkarılması içindir. Saygım bütün insanlaradır, sadece parti, kulüp, vakıf ve derneklere değildir. Adalet ve Kalkınma Partisine ve başarılarına da sonsuz saygım vardır ama yeri geldiğinde ülkem için faydası olacaksa herkes gibi iktidar partiside eleştirilebilir.

 

Bir köşe yazarı ister yerel, ister ulusal gazetelerde yazsın bir şekilde kamu görevi yapar ve en önde gelen esas görevi ise okuyanları yanıltmamak, abartmamak, hakaret etmemek ve dürüst olmaktır.  


İzlenme: 910
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR