TAKSİ ÜCRETLERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde yazmıştım Marmaris'te taksi dehşeti var demiştim, bugün aynen tekrarlıyorum. Marmaris'te şehir içinde bu taksilerin kullandığı şekilde araba kullansanız herhangi bir Avrupa kentinde, ehliyetinizi birdaha vermemek üzere alırlar.

                 Kışın çok az olan taksiler, yazın birdenbire mantar gibi heryerde bitiyor, inanılmaz çok, nerede ise her sokak köşesi bir taksi durağı. Taksi ücretlerini Almanya'nın Frankfurt ve İsviçre'nin Zürih kentleri ile mukayese ettim. Abartmıyorum Marmaris taksi ücretleri her ikisinden de çok daha fazla.

                 Bu taksi fiyatlarını duyan Marmarise geliyor ve 4 ayda çalışmayla bir yıllık para kazanıyor ve gidiyor. Birçok taksi şoförüne soruyorum hepsi kışın yok, sadece yaz için gelmişler ya kendi taksileri veya ücretli olarak çalışıyorlar. Bu durumda belki 4-5 sene sonra taksiler özel arabaların sayısını geçer Marmaris'te.

                 Devletin bu gibi durumlara seyirci kalmaması lazım, elbette hastane kuyrukları kadar önemli olmasa bile yeri geldiğinde önemlidir.

                Birde 4 ayda iyi para kazanmak için diğer tüm arabalarla yarış halinde olan taksiler. En arkadan gelip en öne geçen, kırmızı ışık tanımayan birçok taksi var. Dikkat ederseniz bunu yapan şoförlerin yaşları en fazla 30. Yaşlı şoförler bilinçli ve adam gibi araba kullanıyor ama gençler...

                 Kimse birşey demediğine göre serbest demektir diye düşünüyorlar.  O zaman bas gaza, kaza olursa düşünürüz!!!


İzlenme: 1215
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR