SURİYELİLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evet Alman Şansölye Dr. Merkel Suriyelilerin meslek sahibi olanlarını alırız dedi. Buna sebep Almanya'da kalifiye elemana ihtiyaç var. Tıp Fakülteleri uzun sürdüğü için doktor olmak isteyen bile azaldı,  Almanya güçlük çekiyor. Ama asla Alman vatandaşlığına geçiririz demedi.

Şimdi durupdururken Suriyelileri vatandaşlığa geçireceğiz demek bence doğru değil. Türk vatandaşlığı bu kadar mı ucuz? Adamlar tek kurşun atmadan sıkıyı görünce evini barkını bırakıp kaçmış ve biz şimdi bunları mükafatlandırıyoruz. İçlerinden işimize yarayan meslek sahiplerine de vatandaşlık vereceğiz.  Dur bir nefes al bakalım. Almanya veya Amerika hemen her gelene vatandaşlık mı veriyor? Kaç yıl takip ediyor ondan sonra çeşitli yeminlerle veriyor.

 

Ne yapacağız böyle vatandaşı isterse Profesörün en alası olsa bile...?

Bunlar sıkıyı görünce kaçanlar, oturup konuşamayan, hiç olmazsa ülkeleri için tek bir kurşun dahi sıkamayanlar. Türkiye hududunu açtı ve hepsi akın etti. Bir kısmı da Ürdüne ve Lübnana gittiler. Anlaşılan bunlar gezgin işçiler. Zaten arapların çoğu eskiden beri böyle değiller mi?

Bunları Türk vatandaşlığına geçirmek ülkeye bir zarar vereceğini ummam,  zira bunlar korkak ve kaçaklıkları ile zeytinyağ gibi Türk vatandaşlarından ayrılacaklardır. Osmanlılar Yahudileri tarihte almış onlara vatandaşlık vermiş. Ama Yahudiler kaçmadılar üstelik çalışkan insanlar bugüne kadar Türkiye'de çalıştılar, ürettiler. Üstelik korkak değiller küçücük ülkeleri 300 Milyon arabın ortasında ve her rahatsız edilişlerinde tokatı atıyorlar. Arapları titretiyorlar...  Bunlar yani Suriyeliler ise sıkıyı görünce ülkesini bırakıp kaçıyor.

Bunları alacağız insanlık diye...

Cumhurbaşkanı istedi diye alacağız yoksa...

İlerde başımıza daha büyük dertler açabilirler bunlar. Bugünkü harp şekli terör artık eski harpler yok ve olmayacak. Canlı bombalarla, uzaktan atışlarla, terör ile savaş yapılıyor. Hazır olmamız lazım.

Bu da Suriyelilerle hiç olmaz...

Ne derlerdi eskiler?  Her şey bitti bir bu eksikti...


İzlenme: 1167
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR